kontakt CENTRALA 48 361 30 00 wszystkie kontakty »
mapa serwisu
mapa strony
strona główna
strona główna
kontakt
kontakty
bip
STRONA GŁÓWNA »SZPITAL » Informacje o szpitalu »

Informacje o szpitalu

Działający od 1995 Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. jest największym szpitalem w południowej części województwa mazowieckiego. Dysponując 797 łóżkami szpitalnymi udzielamy świadczeń zdrowotnych w 23 oddziałach szpitalnych, w których rocznie hospitalizowanych jest ok. 36 tys. pacjentów. Jako jedyni na tym obszarze leczymy pacjentów wymagających interwencji kardiochirurgicznych, neurochirurgicznych, diagnostyki i leczenia z zakresu onkologii klinicznej, chirurgii dziecięcej oraz otolaryngologii. Pacjentom hospitalizowanym w oddziałach szpitalnych, zapewniamy kontynuację leczenia w 29 przyszpitalnych poradniach specjalistycznych oraz kompleksowe zabezpieczenie diagnostyczno - terapeutyczne w miejscu lub w ośrodkach, z którymi Szpital ma podpisane umowy lub porozumienia o współpracy.

Oferujemy pacjentom leczenie w następujących oddziałach:

 • Oddział Chirurgii Dziecięcej
 • Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej
 • Oddział Onkologii Ogólnej
 • Oddział Ginekologiczno- Położniczy
 • Oddział Neonatologii
 • Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym
 • Oddział Rehabilitacji Neurologicznej
 • Oddział Pulmonologii i Onkologii Pulmonologicznej 
 • Oddział Rehabilitacji, Oddział Rehabilitacji Neurologicznej
 • Oddział Reumatologii
 • Oddział Wewnętrzny I 
 • Oddział Wewnętrzny II i Nadciśnienia Tętniczego
 • Oddział Pediatryczny
 • Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii
 • Oddział Otolaryngologii
 • Szpitalny Oddział Kliniczny Neurochirurgii
 • Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej
 • Oddział Kardiologii, Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego
 • Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego
 • Oddział Kardiochirurgii
 • Oddział Okulistyki
 • Szpitalny Oddział Ratunkowy
 • Oddział Hematologii

Posiadamy ponadto blok operacyjny z dziewięcioma nowocześnie wyposażonymi salami operacyjnymi.

 

Dążąc do zapewnienia pacjentom przebywającym w naszym Szpitalu leczenia odpowiadającego najnowszym standardom medycyny, przykładamy szczególną wagę do kompleksowego leczenia pacjentów, nowoczesnej diagnostyki obrazowej oraz wszechstronnej rehabilitacji – neurologicznej, kardiologicznej oraz ogólnoustrojowej.

Udzielając świadczeń zdrowotnych pamiętamy o najważniejszym – zadowoleniu pacjenta.

Aby to osiągnąć lekarze, pielęgniarki oraz pozostali pracownicy medyczni nieustannie pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności, dzięki czemu możliwe jest np. przeprowadzanie innowacyjnych zabiegów wszczepienia sztucznej łąkotki u pacjentów leczonych w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Obecnie Zespół tego odziału przygotowuje się do przeprowadzania zabiegów rekonstrukcji ubytków chrząstki z zastosowaniem mikroendoprotez powierzchniowych stawu kolanowego.

W szpitalu powołany został BREAST UNIT – Zespół ds. leczenia raka piersi, w skład którego wchodzą lekarze specjaliści w dziedzinie: onkologii, chirurgii onkologicznej, radiologii, radioterapii, patomorfologii, oraz rehabilitant i psycholog, którego zadaniem są multidyscyplinarne spotkania mające na celu omówienie możliwych opcji terapeutycznych dla pacjentek z nowotworem piersi.

W Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej wykonywane są zabiegi oszczędzające pierś przy użyciu gammakamery, poprzedzone badaniem mammograficznym wykonywanym na nowoczesnym aparacie oraz biopsją węzła wartowniczego.

Oddział Kardiochirurgii naszego Szpitala zapewnia leczenie operacyjne pacjentów z chorobami serca i wielkich naczyń, wykonując pełen zakres zabiegów kardiochirurgicznych w tym: pomostowanie tętnic wieńcowych (by-passy), wady zastawkowe serca, tętniaki oraz wady wrodzone serca.

Przy użyciu najnowocześniejszej aparatury medycznej tj. mikroskop operacyjny, aspirator ultradźwiękowy oraz neuronawigacja. Zespół Oddziału Neurochirurgii wykonuje zabiegi: implantacji pomp baklofenowych u pacjentów ze spastyką nie poddającą się rutynowemu leczeniu przeciwspastycznemu, implantacji stymulatorów rdzeniowych przy leczeniu bólu przewlekłego, leczenia spondylozy szyjnej ze wszczepieniem implantów międzykręgowych, biopsje stereotaktyczne w leczeniu nieoperacyjnym guzów mózgu oraz leczenie pacjentów z guzami trudnodostępnymi.

 

 

Ankietaskos aktualności
AKTUALNOŚCIskos aktualności

2017-08-10 Rządowy Program Przeciwdziałania Korupcji na lata 2014-2019

W związku z realizacją przez Ministerstwo Zdrowia  Rządowego Programu Przeciwdziałania Korupcji na lata 2014-2019

2017-08-03Oferta pracy dla lekarzy, pielęgniarek, diagnostów laboratoryjnych i inspektora ds. BHP

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o z siedzibą w Radomiu ul. Juliana Aleksandrowicza 5 zatrudni do pracy:

2017-08-01Odbiór indywidualnej dokumentacji medycznej pacjentów przeznaczonej do brakowania (zniszczenia)

Działając na podstawie art. 29 ust. 2 Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta z dnia 6 listopada 2008 roku (Dz. U. 2009 nr 52 poz. 417 z późn. zm.)

2017-07-04Oferta pracy dla lekarzy, pielęgniarek i inspektora ds. BHP

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp.  z o.o z siedzibą w Radomiu ul. Juliana Aleksandrowicza 5 zatrudni do pracy:

2017-07-04Populacyjny Program Wczesnego wykrywania Raka Piersi

Zapraszamy na badania mammograficzne w ramach „Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”.

2017-06-30Zmiana godzin przyjęć pacjentów w Poradni Chirurgii Dziecięcej w okresie wakacyjnym

W okresie wakacyjnym tj. od 01 lipca 2017r do 31 sierpnia 2017r. zmianie uległy godziny pracy Poradni Chirurgii Dziecięcej.

2017-05-31Transplantacja w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o.

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. z ogromną radością po raz drugi w tym roku przyjął wyrazy podziękowania przekazane przez Poltransplant dla: 

2017-05-19Choroby odkleszczowe

Choroby odkleszczowe – choroby przenoszone przez kleszcze. W Polsce najczęstszymi chorobami odkleszczowymi są borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu. Pozostałe rodzaje zakażeń są bardzo rzadkie.

2017-04-06Pobieranie materiału do badań laboratoryjnych całą dobę

Informujemy, iż od dnia 03.04.2017r. istnieje całodobowa możliwość pobrania materiału do badań laboratoryjnych od pacjentów zgłaszających się do Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej tut. Szpitala. 

2017-03-07Uroczystość z okazji uruchomienia nowo zakupionego 64-rzędowego Tomografu Komputerowego

W dniu 06.03.2017 r. w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. odbyło się uroczyste oddanie do użytkowania nowego tomografu komputerowego.  

2017-01-02Laser frakcyjny chirurgiczny

Poradnia Chirurgii Ogólnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. została doposażona w Laser frakcyjny chirurgiczny CO2 Fire Xel, wyposażony w nowoczesny skaner z systemem analizy skóry, który dzięki pomiarowi nawilżenia tkanki, pozwala na dobranie optymalnych parametrów zabiegu z zachowaniem bezpieczeństwa pacjenta, w oparciu o dane kliniczne przechowywane w pamięci. 

2016-04-11Laserowe operacje kamicy nerkowej

  Informujemy, iż w dniu 23 marca 2016r. w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. pierwszy raz w Radomiu przeprowadzono unikalne operacje kruszenia kamieni moczowych małoinwazyjną metodą wewnątrznerkową, w skrócie nazywaną RIRS (Retrograde IntraRenal Surgery). 

2016-01-07 Pierwszy zabieg zamknięcia uszka lewego przedsionka w profilaktyce udaru niedokrwiennego mózgu

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. pragnie Państwa poinformować, iż w dniu 14.12.2015r. w Oddziale Kardiologii naszego Szpitala został wykonany pierwszy zabieg zamknięcia uszka lewego przedsionka w profilaktyce udaru niedokrwiennego mózgu. 

2015-09-16Konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych

Nr sprawy 09/KO/2015

2014-07-08BADANIA KLINICZNE

Na podstawie Zarządzenia Zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. została wprowadzona procedura zawierania umów na przeprowadzenie badań klinicznych produktów leczniczych.
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA

Programy profilaktyczne

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. realizowane są Profilaktyczne Programy Zdrowotne.

Galeria foto

Zobacz galerię spacery i wirtualne wycieczki po po terenie naszego szpitala i nie tylko. Panoramy wirtualne, panoramy 360

Kontakt

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o., ul. Aleksandrowicza 5, 26 - 617 Radom, Centrala tel. 48 361-30-00, fax 48 345-11-18
UE
<

NIP 7962963679, REGON 670209356
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIV Wydział Gospodarczy
KRS 0000490819 ;
Nr konta bankowego 85 1240 5703 1111 0000 4903 1548 Bank PKO S.A. Oddział Radom
Kapitał Zakładowy – 81 800 000 00 zł

Strona www.wss.com.pl używa plików cookies by w pełni poprawnie prezentować zawarte w niej treści oraz gromadzić statystyki ruchu. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce plików cookies.

created by ITDOT
drukuj