kontakt CENTRALA 48 361 30 00 wszystkie kontakty »
mapa serwisu
mapa strony
strona główna
strona główna
kontakt
kontakty
bip
STRONA GŁÓWNA »ODDZIAŁY » Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej »

Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej

Kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej: lek. Wojciech Majchrzak - specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej

tel. do sekretariatu: 48 361-36-01

Kierownik Zespołu Pielęgniarskiego: Marianna Pawlak

tel. 48 361-48-01

Dyżurka pielęgniarek III piętro tel: 48 361-36-15

Dyżurka pielęgniarek IV piętro tel. 48 361-33-12

Lokalizacja: III i IV piętro budynek główny szpitala

Liczba łóżek: 67

Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o.  dysponuje 67 łóżkami, w tym 2 salami 5–osobowymi pooperacyjnymi z pełnym monitorowaniem stanu chorego.

Zespół lekarski posiada bogate doświadczenie w zabiegach chirurgii ogólnej i onkologicznej. W skład zespołu lekarskiego wchodzi 10 lekarzy specjalistów z zakresu chirurgii ogólnej, w tym 4 lekarzy specjalistów z zakresu chirurgii onkologicznej, 1 lekarz specjalista gastroenterolog oraz 5 lekarzy w trakcie specjalizacji z chirurgii ogólnej. Przywiązujemy bardzo dużą wagę do stałego doskonalenia umiejętności, uczestnicząc w wielu konferencjach medycznych oraz szkoleniach indywidualnych w wiodących ośrodkach chirurgicznych. Pozwala nam to zapewnić pacjentom leczenie na wysokim poziomie zgodnie z najnowszymi standardami.

Zabiegi operacyjne wykonywane są w nowocześnie wyposażonym bloku operacyjnym, z salą wzbudzeń będącą jego integralną częścią, co tworzy warunki pełnego komfortu i bezpieczeństwa leczenia. W Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej wykonujemy ponad 2000 operacji rocznie z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej.

Zakres wykonywanych zabiegów:

 1. Operacje tarczycy (w schorzeniach endokrynologicznych i nowotworach).
 2. Operacje żołądka (w tym: powikłania choroby wrzodowej, chirurgiczne leczenie nowotworów żołądka).
 3. Operacje jelita grubego (zabiegi resekcyjne jelit w przebiegu choroby nowotworowej, jak i innej etiologii również techniką laparoskopową).
 4. Operacje piersi (w tym: usuwanie guzków piersi, chirurgia oszczędzająca piersi, zmodyfikowane radykalne mastektomie).
 5. Procedury węzła wartowniczego.
 6. Operacje śledziony (klasyczne jak i laparoskopowe).
 7. Operacje proktologiczne (w tym: operacje żylaków, szczelin odbytu, przetok, ropni, zwężeń odbytu).
 8. Operacje przepuklin (w tym: pachwinowych, brzusznych, udowych zarówno z wykorzystaniem materiału własnego jak i tworzyw sztucznych – siatki w sposób klasyczny, jak i videoskopowo).
 9. Operacje trzustki (nowotwory, powikłania przewlekłego i ostrego zapalenia trzustki).
 10. Pełen zakres operacji ogólnochirurgicznych w stanach nagłych (w tym: operacje wyrostka robaczkowego, niedrożności mechaniczne, zabiegi urazowe jamy brzusznej, perforacje przewodu pokarmowego, po urazach, cukrzycy).
 11. Operacje powłok w chorobach nowotworowych i w przebiegu innych schorzeń (włączając czerniaka z biopsją węzła wartowniczego, pokrywaniu ubytków płatami uszypułowanymi również w zmianach twarzy).

Wraz z ginekologami wykonujemy operacje w przypadku zaawansowanych nowotworów narządu rodnego. W trakcie zabiegów operacyjnych istnieje możliwość wykonania doraźnego badania histopatologicznego w Zakładzie Patomorfologii naszego szpitala. Dzięki pracującym na Oddziale Onkologii Ogólnej specjalistom z onkologii ogólnej i hematologii mamy możliwość konsultacji i wyboru optymalnego schematu leczenia pacjentów z chorobami nowotworowymi. Szpital zatrudnia konsultanta radioterapeutę, dzięki czemu pacjenci mają łatwy dostęp i do tego typu leczenia. Diagnostyka nowych pacjentów i obserwacja chorych odbywa się w ramach Poradni Onkologicznej i Chirurgii Onkologicznej. Dobrze wyposażony Zakład Radiologii (tomografia, rezonans magnetyczny, cyfrowy mammograf) zapewnia pacjentom szeroką diagnostykę obrazową.

We współpracy z Pracownią Endoskopii wykonywane są gastroskopie i kolonoskopie u pacjentów wymagających znieczulenia ogólnego do badania.

Pracownia Endoskopii również daje możliwości łatwej diagnostyki przewodu pokarmowego, jak i wykonywaniu zabiegów leczniczych i paliatywnych – polipektomie, poszerzenia, protezowanie itp.

 

Lekarze z oddziału pracują w Poradniach: Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Onkologicznej i Proktologicznej, gdzie chorzy są konsultowani, leczeni, kwalifikowani do zabiegów i prowadzeni po zakończeniu leczenia szpitalnego.

Dzięki współpracy z innymi oddziałami zabiegowymi (Chirurgia Dziecięca, Ginekologia, Ortopedia, Otolaryngologia, Neurochirurgia, Okulistyka), a także z Oddziałami Chorób Wewnętrznych, Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Zespołem Kontroli Zakażeń Szpitalnych, Szpitalnym Zespołem Leczenia Żywieniowego i Zespołem Leczenia Raka Piersi oraz Pracownią Endoskopii i Pracownią ECPW zapewniamy wszystkim pacjentom – także tym wymagającym opieki wielu specjalistów – kompleksową opiekę.

Laser frakcyjny chirurgiczny

Poradnia Chirurgii Ogólnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. została doposażona w Laser frakcyjny chirurgiczny CO2 Fire Xel, wyposażony w nowoczesny skaner z systemem analizy skóry, który dzięki pomiarowi nawilżenia tkanki, pozwala na dobranie optymalnych parametrów zabiegu z zachowaniem bezpieczeństwa pacjenta, w oparciu o dane kliniczne przechowywane w pamięci. Promień lasera, rotowany przez głowicę skanującą, uszkadza naskórek  pozostawiając jednak obszary nieuszkodzonej tkanki. Pozwala to na skrócenie okresu naprawy tkankowej po kolumnowej waporyzacji (ablacji) i daje bardzo dobry efekt estetyczny. W trakcie regeneracji powstaje nowa pokrywa nabłonkowa i nowe włókna kolagenowe wytwarzane przez pobudzone fibroblasty. Daje to widoczny efekt remodelowania blizn i odmłodzenia skóry.

Zastosowanie:

 1. Redukcja blizn trądzikowych,
 2. Terapie efektów fotostarzenia (przebarwienia, zmarszczki),
 3. Wygładzanie i odmładzanie skóry,
 4. Poprawa elastyczności skóry poprzez aktywację produkcji kolagenu,
 5. Redukcja blizn pooperacyjnych (przerostowych, zanikowych) rozstępów,
 6. Waporyzacja zmian śródnabłonkowych i znamion naskórnych,
 7. Wycięcie brodawek i polipów.

Zabiegi laserem frakcyjnym są wykonywane w ramach kontraktu z NFZ. Planujemy rozszerzenie oferty o usługi komercyjne.

ZAPISY I REJESTRACJA

Terminy wizyt ustalane są po wcześniejszym uzgodnieniu osobistym lub telefonicznym w Rejestracji Poradni Chirurgicznej pod numerem tel. 48 361- 37-73  od poniedziałku do piątku w godz. od  7.30 do 15.00.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 48 361-48-74.

 

Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jest wpisany na listę Ministra Zdrowia jako jednostka uprawniona do prowadzenia specjalizacji z chirurgii ogólnej - 5 miejsc.

Ankietaskos aktualności
AKTUALNOŚCIskos aktualności

2017-10-19Nasi lekarze uczą się pracy na fiberoskopie

Laryngolodzy, pielęgniarki oraz pracownice centralnej sterylizatorni wzięły udział w szkoleniu z zakresu badań fiberoskopowych. Fiberoskop to urządzenie, dzięki któremu łatwiej zdiagnozować zmiany w obrębie nosa, gardła czy jamy ustnej. A to wszystko po to, by wystartować z programem profilaktycznym raka głowy i szyi. Szpital na Józefowie będzie go realizować.  

2017-10-18Choroba Alzheimera - objawy, leczenie, opieka nad pacjentem

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu odbyła się konferencja prasowa poświęcona chorobie Alzheimera. Niestety zachorowalność na to schorzenie wzrasta, dlatego szpital na Józefowie wraz z radomską fundajcą Pro Civitas Bono oraz szpitalem psychiatrycznym w Krychnowicach zapraszają wszystkich zainteresowanych na otwartą konferencję "Alzheimer - choroba XXI wieku", która odbędzie się 15 listopada w szpitalu przy ul. Aleksandrowicza 5.

2017-10-18Szpital kupuje nowy sprzęt za prawie 7 mln 300 tys. zł

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu otrzymał z budżetu Mazowsza prawie 7,3 mln zł na zakup specjalistycznego sprzętu. Do placówki trafi 40 nowoczesnych urządzeń m.in. na neonatologię, chirurgię, okulistykę, ginekologię, pulmonologię czy do pracowni elektrofizjologii i radiologii oraz neurologii.

2017-10-18 Oferty pracy dla lekarzy, diagnostów laboratoryjnych, mgr pedagogiki specjalnej

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o z siedzibą w Radomiu ul. Juliana Aleksandrowicza 5 zatrudni do pracy:

2017-10-17Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu na FB

Zaczynamy przygodę z jednym z najchętniej wykorzystywanych portali społecznościowych w Polsce i na świecie. Chcemy w ten sposób dotrzeć do jak najszerszej liczby odbiorców. Chcemy informować o tym, co dzieje się w szpitalu i przekazywać ważne dla pacjentów wiadomości.

2017-10-13Jesienią wirusy wracają z wakacji i nas atakują - wszystko o przeziębieniu i grypie

Chłodniejsze dni, wiatry, deszcze na zmianę ze słońcem - to idealne warunki dla wirusów. Jesienią zaczyna się sezon na przeziębienia i grypy - katar, kaszel, bół głowy, gardła, a czasami i gorączka, i bóle stawów. Trudno znieść te wszystkie dolegliwości. Na szczęście są skuteczne sposoby, by z nimi walczyć - o wszystkich mówi dr Paweł Strus, szef oddziału pediatrii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

2017-10-11Nie czekaj - przyjdź i zbadaj się. Za darmo!

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym realizowany jest program profilaktyki raka piersi. W jego ramach w zakładzie radiologii wykonywane są bezpłatne badania mammograficzne. Do skorzystania z nich na antenie Radia VOX i Radia Radom zachęcały nasze specjalistki.

2017-10-10Zapraszamy na otwartą konferencję „Alzheimer – choroba XXI wieku”

Konferencja odbędzie się w dniu 15 listopada br. w auli Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Aleksandrowicza 5 w Radomiu.

2017-10-04Światowy Dzień Onkologii. Nasze lekarki w Radiu Radom

W ramach Światowego Dnia Onkologii nasze specjalistki onkologii klinicznej: dr Justyna Górlicka-Szymczyk i dr Izabela Nankiewicz-Mikusek z Oddziału Onkologii Ogólnej udzielały wywiadu w Radiu Radom. Zapraszamy do posłuchania.

2017-10-04PAŹDZIERNIK – MIESIĄCEM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI

Zapraszamy Panie na bezpłatne badanie mammograficzne

2017-10-02Program "Ogarnij cukier” dla osób z cukrzycą

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki rozpoczęła cykl bezpłatnych interaktywnych wykładów online, podczas których w przystępny i ciekawy sposób zostaną poruszone tematy istotne dla osób chorych na cukrzycę.

2017-09-27Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. od niedzieli 1 października 2017 r., od godz. 8.00

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. informuje, że od dnia 1 października 2017 r. (niedziela) od godz. 8.00 rozpocznie funkcjonowanie Ambulatorium Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.

2017-08-23Łączy nas krew, która ratuje życie.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. bierze udział w kampanii społecznej "Łączy nas krew, która ratuje życie",

2017-08-21Konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu

Marszałek Województwa Mazowieckiego już po raz siódmy ogłosił konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu.

2017-08-10 Rządowy Program Przeciwdziałania Korupcji na lata 2014-2019

W związku z realizacją przez Ministerstwo Zdrowia  Rządowego Programu Przeciwdziałania Korupcji na lata 2014-2019

2017-08-01Odbiór indywidualnej dokumentacji medycznej pacjentów przeznaczonej do brakowania (zniszczenia)

Działając na podstawie art. 29 ust. 2 Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta z dnia 6 listopada 2008 roku (Dz. U. 2009 nr 52 poz. 417 z późn. zm.)

2017-07-04Populacyjny Program Wczesnego wykrywania Raka Piersi

Zapraszamy na badania mammograficzne w ramach „Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”.

2017-05-31Transplantacja w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o.

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. z ogromną radością po raz drugi w tym roku przyjął wyrazy podziękowania przekazane przez Poltransplant dla: 

2017-05-19Choroby odkleszczowe

Choroby odkleszczowe – choroby przenoszone przez kleszcze. W Polsce najczęstszymi chorobami odkleszczowymi są borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu. Pozostałe rodzaje zakażeń są bardzo rzadkie.

2017-04-06Pobieranie materiału do badań laboratoryjnych całą dobę

Informujemy, iż od dnia 03.04.2017r. istnieje całodobowa możliwość pobrania materiału do badań laboratoryjnych od pacjentów zgłaszających się do Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej tut. Szpitala. 

2017-03-07Uroczystość z okazji uruchomienia nowo zakupionego 64-rzędowego Tomografu Komputerowego

W dniu 06.03.2017 r. w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. odbyło się uroczyste oddanie do użytkowania nowego tomografu komputerowego.  

2017-01-02Laser frakcyjny chirurgiczny

Poradnia Chirurgii Ogólnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. została doposażona w Laser frakcyjny chirurgiczny CO2 Fire Xel, wyposażony w nowoczesny skaner z systemem analizy skóry, który dzięki pomiarowi nawilżenia tkanki, pozwala na dobranie optymalnych parametrów zabiegu z zachowaniem bezpieczeństwa pacjenta, w oparciu o dane kliniczne przechowywane w pamięci. 

2016-01-07 Pierwszy zabieg zamknięcia uszka lewego przedsionka w profilaktyce udaru niedokrwiennego mózgu

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. pragnie Państwa poinformować, iż w dniu 14.12.2015r. w Oddziale Kardiologii naszego Szpitala został wykonany pierwszy zabieg zamknięcia uszka lewego przedsionka w profilaktyce udaru niedokrwiennego mózgu. 

2015-09-16Konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych

Nr sprawy 09/KO/2015

2014-07-08BADANIA KLINICZNE

Na podstawie Zarządzenia Zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. została wprowadzona procedura zawierania umów na przeprowadzenie badań klinicznych produktów leczniczych.
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA

Programy profilaktyczne

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. realizowane są Profilaktyczne Programy Zdrowotne.

Galeria foto

Zobacz galerię spacery i wirtualne wycieczki po po terenie naszego szpitala i nie tylko. Panoramy wirtualne, panoramy 360

Kontakt

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o., ul. Aleksandrowicza 5, 26 - 617 Radom, Centrala tel. 48 361-30-00, fax 48 345-11-18
UE
<

NIP 7962963679, REGON 670209356
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIV Wydział Gospodarczy
KRS 0000490819 ;
Nr konta bankowego 85 1240 5703 1111 0000 4903 1548 Bank PKO S.A. Oddział Radom
Kapitał Zakładowy – 81 800 000 00 zł

Strona www.wss.com.pl używa plików cookies by w pełni poprawnie prezentować zawarte w niej treści oraz gromadzić statystyki ruchu. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce plików cookies.

created by ITDOT
drukuj