kontakt CENTRALA 48 361 30 00 wszystkie kontakty »
mapa serwisu
mapa strony
strona główna
strona główna
kontakt
kontakty
bip
STRONA GŁÓWNA »ODDZIAŁY » Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej »

Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej

Kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej: lek. Wojciech Majchrzak - specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej

tel. do sekretariatu: 48 361-36-01

Kierownik Zespołu Pielęgniarskiego: Marianna Pawlak

tel. 48 361-48-01

Dyżurka pielęgniarek III piętro tel: 48 361-36-15

Dyżurka pielęgniarek IV piętro tel. 48 361-33-12

Lokalizacja: III i IV piętro budynek główny szpitala

Liczba łóżek: 67

Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o.  dysponuje 67 łóżkami, w tym 2 salami 5–osobowymi pooperacyjnymi z pełnym monitorowaniem stanu chorego.

Zespół lekarski posiada bogate doświadczenie w zabiegach chirurgii ogólnej i onkologicznej. W skład zespołu lekarskiego wchodzi 10 lekarzy specjalistów z zakresu chirurgii ogólnej, w tym 4 lekarzy specjalistów z zakresu chirurgii onkologicznej, 1 lekarz specjalista gastroenterolog oraz 5 lekarzy w trakcie specjalizacji z chirurgii ogólnej. Przywiązujemy bardzo dużą wagę do stałego doskonalenia umiejętności, uczestnicząc w wielu konferencjach medycznych oraz szkoleniach indywidualnych w wiodących ośrodkach chirurgicznych. Pozwala nam to zapewnić pacjentom leczenie na wysokim poziomie zgodnie z najnowszymi standardami.

Zabiegi operacyjne wykonywane są w nowocześnie wyposażonym bloku operacyjnym, z salą wzbudzeń będącą jego integralną częścią, co tworzy warunki pełnego komfortu i bezpieczeństwa leczenia. W Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej wykonujemy ponad 2000 operacji rocznie z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej.

Zakres wykonywanych zabiegów:

 1. Operacje tarczycy (w schorzeniach endokrynologicznych i nowotworach).
 2. Operacje żołądka (w tym: powikłania choroby wrzodowej, chirurgiczne leczenie nowotworów żołądka).
 3. Operacje jelita grubego (zabiegi resekcyjne jelit w przebiegu choroby nowotworowej, jak i innej etiologii również techniką laparoskopową).
 4. Operacje piersi (w tym: usuwanie guzków piersi, chirurgia oszczędzająca piersi, zmodyfikowane radykalne mastektomie).
 5. Procedury węzła wartowniczego.
 6. Operacje śledziony (klasyczne jak i laparoskopowe).
 7. Operacje proktologiczne (w tym: operacje żylaków, szczelin odbytu, przetok, ropni, zwężeń odbytu).
 8. Operacje przepuklin (w tym: pachwinowych, brzusznych, udowych zarówno z wykorzystaniem materiału własnego jak i tworzyw sztucznych – siatki w sposób klasyczny, jak i videoskopowo).
 9. Operacje trzustki (nowotwory, powikłania przewlekłego i ostrego zapalenia trzustki).
 10. Pełen zakres operacji ogólnochirurgicznych w stanach nagłych (w tym: operacje wyrostka robaczkowego, niedrożności mechaniczne, zabiegi urazowe jamy brzusznej, perforacje przewodu pokarmowego, po urazach, cukrzycy).
 11. Operacje powłok w chorobach nowotworowych i w przebiegu innych schorzeń (włączając czerniaka z biopsją węzła wartowniczego, pokrywaniu ubytków płatami uszypułowanymi również w zmianach twarzy).

Wraz z ginekologami wykonujemy operacje w przypadku zaawansowanych nowotworów narządu rodnego. W trakcie zabiegów operacyjnych istnieje możliwość wykonania doraźnego badania histopatologicznego w Zakładzie Patomorfologii naszego szpitala. Dzięki pracującym na Oddziale Onkologii Ogólnej specjalistom z onkologii ogólnej i hematologii mamy możliwość konsultacji i wyboru optymalnego schematu leczenia pacjentów z chorobami nowotworowymi. Szpital zatrudnia konsultanta radioterapeutę, dzięki czemu pacjenci mają łatwy dostęp i do tego typu leczenia. Diagnostyka nowych pacjentów i obserwacja chorych odbywa się w ramach Poradni Onkologicznej i Chirurgii Onkologicznej. Dobrze wyposażony Zakład Radiologii (tomografia, rezonans magnetyczny, cyfrowy mammograf) zapewnia pacjentom szeroką diagnostykę obrazową.

We współpracy z Pracownią Endoskopii wykonywane są gastroskopie i kolonoskopie u pacjentów wymagających znieczulenia ogólnego do badania.

Pracownia Endoskopii również daje możliwości łatwej diagnostyki przewodu pokarmowego, jak i wykonywaniu zabiegów leczniczych i paliatywnych – polipektomie, poszerzenia, protezowanie itp.

 

Lekarze z oddziału pracują w Poradniach: Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Onkologicznej i Proktologicznej, gdzie chorzy są konsultowani, leczeni, kwalifikowani do zabiegów i prowadzeni po zakończeniu leczenia szpitalnego.

Dzięki współpracy z innymi oddziałami zabiegowymi (Chirurgia Dziecięca, Ginekologia, Ortopedia, Otolaryngologia, Neurochirurgia, Okulistyka), a także z Oddziałami Chorób Wewnętrznych, Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Zespołem Kontroli Zakażeń Szpitalnych, Szpitalnym Zespołem Leczenia Żywieniowego i Zespołem Leczenia Raka Piersi oraz Pracownią Endoskopii i Pracownią ECPW zapewniamy wszystkim pacjentom – także tym wymagającym opieki wielu specjalistów – kompleksową opiekę.

Laser frakcyjny chirurgiczny

Poradnia Chirurgii Ogólnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. została doposażona w Laser frakcyjny chirurgiczny CO2 Fire Xel, wyposażony w nowoczesny skaner z systemem analizy skóry, który dzięki pomiarowi nawilżenia tkanki, pozwala na dobranie optymalnych parametrów zabiegu z zachowaniem bezpieczeństwa pacjenta, w oparciu o dane kliniczne przechowywane w pamięci. Promień lasera, rotowany przez głowicę skanującą, uszkadza naskórek  pozostawiając jednak obszary nieuszkodzonej tkanki. Pozwala to na skrócenie okresu naprawy tkankowej po kolumnowej waporyzacji (ablacji) i daje bardzo dobry efekt estetyczny. W trakcie regeneracji powstaje nowa pokrywa nabłonkowa i nowe włókna kolagenowe wytwarzane przez pobudzone fibroblasty. Daje to widoczny efekt remodelowania blizn i odmłodzenia skóry.

Zastosowanie:

 1. Redukcja blizn trądzikowych,
 2. Terapie efektów fotostarzenia (przebarwienia, zmarszczki),
 3. Wygładzanie i odmładzanie skóry,
 4. Poprawa elastyczności skóry poprzez aktywację produkcji kolagenu,
 5. Redukcja blizn pooperacyjnych (przerostowych, zanikowych) rozstępów,
 6. Waporyzacja zmian śródnabłonkowych i znamion naskórnych,
 7. Wycięcie brodawek i polipów.

Zabiegi laserem frakcyjnym są wykonywane w ramach kontraktu z NFZ. Planujemy rozszerzenie oferty o usługi komercyjne.

ZAPISY I REJESTRACJA

Terminy wizyt ustalane są po wcześniejszym uzgodnieniu osobistym lub telefonicznym w Rejestracji Poradni Chirurgicznej pod numerem tel. 48 361- 37-73  od poniedziałku do piątku w godz. od  7.30 do 15.00.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 48 361-48-74.

 

Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jest wpisany na listę Ministra Zdrowia jako jednostka uprawniona do prowadzenia specjalizacji z chirurgii ogólnej - 5 miejsc.

Ankietaskos aktualności
AKTUALNOŚCIskos aktualności

2018-06-18PROGRAM PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW GŁOWY I SZYI - ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNE BADANIA LARYNGOLOGICZNE

REGIONALNY PROGRAM PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW GŁOWY I SZYI "ZAPOBIEGAJ, DZIAŁAJ Z GŁOWĄ" Na badanie nie jest wymagane skierowanie ZAPISY na badania w dniach: poniedziałek - piątek w godz. 7.00 - 14.30

2018-06-12 UDZIAŁ NASZEGO SZPITALA W VI PIKNIKU ZDROWIA MOŻEMY UZANĆ ZA SUKCES

W dniu 10 czerwca 2018 r. odbył się VI Piknik Zdrowia. Wzorem lat poprzednich Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. czynnie uczestniczył w Pikniku. W naszym punkcie pomiarowo-edukacyjnym można było wykonać pomiar stężenia cholesterolu, stężenia cukru we krwi oraz pomiar ciśnienia tętniczego.

2018-05-25Informacja w sprawie Ochrony Danych Osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:  

2018-05-24Wsparcie finansowe z Samorządu Województwa Mazowieckiego

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. otrzymał wsparcie finansowe z Samorządu Województwa Mazowieckiego na utworzenie Pracowni Leku Cytotoksycznego oraz na zakup angiografu fluoresceinowego dla potrzeb Poradni Okulistycznej    

2018-05-18Szpital bez Bólu - recertyfikacja na kolejne trzy lata

W dniu 16 maja 2018 r. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. brał udział w kolejnej, już trzeciej  recertyfikacji

2018-04-05 Projekt "Łączy Nas Pacjent"

Rzecznik Praw Pacjenta wraz z największymi organizacjami pozarządowymi w Polsce realizuje projekt pn "Łączy nas pacjent". Od marca 2018r. pod bezpłatnym numerem infolinii 800-190-590 

2018-03-09Mazowsze dla Syrii

Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zainicjowało akcję "Mazowsze dla Syrii".

2018-01-26Jesteś po 40-tce? Sprawdź swoje jelito grube. Uniknij raka. Zrób kolonoskopię w szpitalu na Józefowie za darmo!

Czy wiesz, że każdego dnia z powodu nowotworu jelita grubego umiera w Polsce aż 28 osób? Z danych Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że liczba zachorowań na nowotwory złośliwe jelita grubego w Polsce wynosi co roku 17 tysięcy. Polska odnotowuje najwyższą dynamikę liczby zachorowań na raka jelita grubego w całej Europie*. Ministerstwo Zdrowia chce z tym walczyć poprzez realizację darmowych badań kolonoskopowych w polskich szpitalach – wśród nich jest Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu.

2018-01-17Masz wyznaczony termin zabiegu? Staw się w Izbie Przyjęć Planowych!

Dla komfortu i oszczędności czasu naszych pacjentów została utworzona Izba Przyjęć Planowych. Już nie trzeba stać w długich kolejkach do izby przyjęć na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym razem z nagłymi przypadkami. Teraz pacjenci z wyznaczonymi terminami zabiegów przychodzą do szpitala właśnie w tych terminach i przez Izbę Przyjęć Planowych trafiają na dany oddział.

2018-01-12Rodzisz w naszym szpitalu? Możemy pobrać Twoją krew pępowinową!

Ale nie tylko – położne i lekarze pracujący w naszej lecznicy mogą pobrać również fragment sznura pępowinowego czy fragment łożyska. Są do tych zadań specjalnie przeszkoleni. Placówka ma podpisane umowy z kilkoma bankami komórek macierzystych. Sprawdź, z jakimi, jak wygląda procedura i jakie korzyści może przynieść pobranie i przechowywanie takiego materiału biologicznego.

2017-12-13Świadoma zgoda pacjenta a obowiązki informacyjne lekarza

W kontaktach między lekarzem a pacjentem ważna jest świadoma zgoda pacjenta na leczenie. Lekarz ma obowiązek poinformować go, jaki jest jego stan zdrowia, jaka forma leczenia będzie dla niego najlepsza i jakie może przynieść ewentualne skutki. Jak prawnie to powinno wyglądać? Pacjencie, lekarzu - ten artykuł jest dla ciebie.

2017-12-08Prawa pacjenta a obowiązki informacyjne lekarza - szkolenie

W środę 13. grudnia o godz. 12.00 w auli Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu odbędzie się szkolenie na temat ,,Świadoma zgoda pacjenta, a obowiązki informacyjne lekarza w świetle aktualnych przepisów prawa. Prawa pacjenta, a obowiązki podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych. Cywilnoprawne konsekwencje naruszenia praw pacjenta w postaci roszczeń medycznych”. Szkolenie jest przeznaczone dla personelu szpitala na Józefowie.

2017-11-24Kobieto! Sprawdź swoją cytologię!

Czy wiesz, że rak szyjki macicy jest drugim, po raku piersi, najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet po 45. roku życia? Każdego roku w Polsce prawie 4 tys. kobiet dowiaduje się, że ma tego raka – połowa z nich umiera. Nie pozwól, żeby dopadł i Ciebie – przyjdź na bezpłatną cytologię do szpitala na radomskim Józefowie.

2017-10-27Zmiany na parkingu przy szpitalu od 1. listopada

Już nie będzie opłat za postój na parkingu przed lecznicą u pracownika ochrony. Od 1. listopada parking będzie samoobsługowy. Pacjenci i odwiedzający będą wjeżdżać i wyjeżdżać na parking przez szlabany, a opłaty za postój będą opłacać w kasie automatycznej gotówką lub kartą PayPass. Pobyt do 15 min. na parkingu będzie za darmo! Będzie też monitoring.

2017-10-25Skorzystaj z mammografii za darmo

Zachęcamy panie 50+ do zbadania się w ramach programu profilaktycznego raka piersi. Badania mammograficzne można wykonać bezpłatnie w naszym szpitalu. Nie potrzebne jest skierowanie. Wystarczy zadzwonić i się umówić. O tym wszystkich w Radiu Plus mówiły nasze specjalistki.

2017-09-27Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. od niedzieli 1 października 2017 r., od godz. 8.00

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. informuje, że od dnia 1 października 2017 r. (niedziela) od godz. 8.00 rozpocznie funkcjonowanie Ambulatorium Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.

2017-08-01Odbiór indywidualnej dokumentacji medycznej pacjentów przeznaczonej do brakowania (zniszczenia)

Działając na podstawie art. 29 ust. 2 Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta z dnia 6 listopada 2008 roku (Dz. U. 2009 nr 52 poz. 417 z późn. zm.)

2017-07-04Populacyjny Program Wczesnego wykrywania Raka Piersi

Zapraszamy na badania mammograficzne w ramach „Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”.
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA

Programy profilaktyczne

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. realizowane są Profilaktyczne Programy Zdrowotne.

Galeria foto

Zobacz galerię spacery i wirtualne wycieczki po po terenie naszego szpitala i nie tylko. Panoramy wirtualne, panoramy 360

Kontakt

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o., ul. Aleksandrowicza 5, 26 - 617 Radom, Centrala tel. 48 361-30-00, fax 48 345-11-18
UE
<

NIP 7962963679, REGON 670209356
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIV Wydział Gospodarczy
KRS 0000490819 ;
Nr konta bankowego 85 1240 5703 1111 0000 4903 1548 Bank PKO S.A. Oddział Radom
Kapitał Zakładowy – 70 000 000 00 zł

Strona www.wss.com.pl używa plików cookies by w pełni poprawnie prezentować zawarte w niej treści oraz gromadzić statystyki ruchu. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce plików cookies.

created by ITDOT
drukuj