kontakt CENTRALA 48 361 30 00 wszystkie kontakty »
mapa serwisu
mapa strony
strona główna
strona główna
kontakt
kontakty
bip
STRONA GŁÓWNA »ODDZIAŁY » Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej »

Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej

Kierownik Oddziału Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej: dr n. med. Andrzej Szmigiel - specjalista chirurgii urazowej, ortopedii i medycyny sportowej

tel. do sekretariatu: 48 361 361-35-31

Kierownik Zespołu Pielęgniarskiego: mgr Barbara Pietras

tel. 48 361-49-71

Dyżurka pielęgniarek odc. A tel. 48 361-35-63

Dyżurka pielęgniarek odc. B tel. 48 361-35-35

Dyżurka pielęgniarek odc. S tel. 48 361-35-36

Lokalizacja: V piętro odcinek  A i B budynek główny szpitala

Liczba łóżek: 70

Oddział Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej wykonuje usługi medyczne dla regionu w pełnym zakresie potrzeb.  W Oddziale leczymy pacjentów urazowych i ortopedycznych. Dominują urazy komunikacyjne oraz  powikłania osteoporozy. Stosujemy dynamiczne stabilizatory biodrowe i kolanowe, gwoździowanie śródszpikowe anatomiczne i rekonstrukcyjne oraz  pozostałe techniki osteosyntezy, w tym zespolenie LCP (Low Contact Plate). W leczeniu złamań otwartych mamy możliwość stosowania stabilizacji zewnętrznej Mono - Tube i systemu Hoffman II.

Pacjentom ze złamaniem szyjki kości udowej w VI dekadzie życia i starszym implantujemy systemy składające się z bipolarnej głowy oraz cementowych lub bezcementowych trzpieni.

Specjalizujemy się w leczeniu choroby zwyrodnieniowej kolana i biodra oraz w leczeniu urazów sportowych.

Leczymy chorobę zwyrodnieniową kolana artroskopowo z zastosowaniem techniki Chondropic, Microfracturing oraz implantacji pinów węglowych CHOPIN, chondroabrazjoplastyki w skojarzeniu z wysoką osteotomią piszczeli wg techniki Pudu. Wprowadziliśmy do leczenia schorzeń z ubytkiem chrząstki techniki z zastosowaniem siatek kolagenowych wielowarstwowych MAIOREGEN i czynników wzrostu HARVEST. Rekonstrukcje pierwotne i wtórne uszkodzeń wewnętrznych kolana wykonujemy dwoma sposobami umożliwiającymi dobór techniki do potrzeb pacjenta. Od 2009 roku wprowadziliśmy technikę LARS polegająca na implantacji endoprotez więzadeł w uszkodzeniu więzadeł wewnętrznych i zewnętrznych kolana.  Rozszerzyliśmy gamę zabiegów artroskopowych o operacje w obrębie barku, łokcia , nadgarstka, biodra i stawu skokowego.

W zaawansowanej chorobie zwyrodnieniowej kolana implantujemy unowocześnione jednoprzedziałowe systemy ZUK firmy ZIMMER. Zaawansowaną chorobę zwyrodnieniowa kolana leczymy stosując cztery typy endoprotez kolanowych umożliwiających korektę wszystkich zniekształceń używając implantację cementowa i bezcementową.

Wykonujemy rewizje obluzowanych endoprotez kolanowych stosując systemy TRIATHLON, NEX GEN oraz nowy system rewizyjny DA 2000 F firmy BIOMEDT.

W zakresie chirurgii biodra dysponujemy rozwiązaniami systemowymi w zakresie endoprotezoplastyki cementowej i bezcementowej stanu biodrowego. Rozwiązania te umożliwiają dobranie odpowiedniej artykulacji endoprotezy w zależności od potrzeb pacjenta.

Implantujemy endoprotezy standardowe, kapoplastyki i przynasadowe. Panewki i głowy endoprotez implantujemy wg potrzeb wiekowych i aktywności zawodowej. Stosujemy artykulacje ceramiczne oraz złożone artykulacje metal, ceramika, polietylen. W przypadku obluzowania endoprotez preferujemy rewizyjną technikę bezcementową umożliwiająca całkowite uzupełnienie ubytków kostnych.

w Oddziale stosuje się techniki endoprotezoplastyki bioder i kolan z wybranych przypadkach z nawigacją komputerową.

Wdrożono endoprotezoplastykę małych stawów dla pacjentów ze schorzeniami reumatoidalnymi stosując system Neuflex.

w Oddziale septycznym znalazł zastosowanie system do czyszczenia ran aparatem Sonoca 180 oraz system leczenia podciśnieniem - VISTA.

W zakresie zabiegów rekonstrukcyjnych  stosujemy komórki macierzyste i wypełniamy ubytki kostne preparatami kościozastępczymi o właściwościach osteoindukcyjnych i osteocondukcyjnych.

W Oddziale wykonujemy rocznie ponad 2 tys. zabiegów operacyjnych. Pacjenci do zabiegów są kwalifikowani i rejestrowani w księdze oczekujących.

 Oddział Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej jest wpisany na listę Ministra Zdrowia jako jednostka uprawniona do prowadzenia specjalizacji z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu - 8 miejsc.

Ankietaskos aktualności
AKTUALNOŚCIskos aktualności

2017-10-19Nasi lekarze uczą się pracy na fiberoskopie

Laryngolodzy, pielęgniarki oraz pracownice centralnej sterylizatorni wzięły udział w szkoleniu z zakresu badań fiberoskopowych. Fiberoskop to urządzenie, dzięki któremu łatwiej zdiagnozować zmiany w obrębie nosa, gardła czy jamy ustnej. A to wszystko po to, by wystartować z programem profilaktycznym raka głowy i szyi. Szpital na Józefowie będzie go realizować.  

2017-10-18Choroba Alzheimera - objawy, leczenie, opieka nad pacjentem

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu odbyła się konferencja prasowa poświęcona chorobie Alzheimera. Niestety zachorowalność na to schorzenie wzrasta, dlatego szpital na Józefowie wraz z radomską fundajcą Pro Civitas Bono oraz szpitalem psychiatrycznym w Krychnowicach zapraszają wszystkich zainteresowanych na otwartą konferencję "Alzheimer - choroba XXI wieku", która odbędzie się 15 listopada w szpitalu przy ul. Aleksandrowicza 5.

2017-10-18Szpital kupuje nowy sprzęt za prawie 7 mln 300 tys. zł

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu otrzymał z budżetu Mazowsza prawie 7,3 mln zł na zakup specjalistycznego sprzętu. Do placówki trafi 40 nowoczesnych urządzeń m.in. na neonatologię, chirurgię, okulistykę, ginekologię, pulmonologię czy do pracowni elektrofizjologii i radiologii oraz neurologii.

2017-10-18 Oferty pracy dla lekarzy, diagnostów laboratoryjnych, mgr pedagogiki specjalnej

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o z siedzibą w Radomiu ul. Juliana Aleksandrowicza 5 zatrudni do pracy:

2017-10-17Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu na FB

Zaczynamy przygodę z jednym z najchętniej wykorzystywanych portali społecznościowych w Polsce i na świecie. Chcemy w ten sposób dotrzeć do jak najszerszej liczby odbiorców. Chcemy informować o tym, co dzieje się w szpitalu i przekazywać ważne dla pacjentów wiadomości.

2017-10-13Jesienią wirusy wracają z wakacji i nas atakują - wszystko o przeziębieniu i grypie

Chłodniejsze dni, wiatry, deszcze na zmianę ze słońcem - to idealne warunki dla wirusów. Jesienią zaczyna się sezon na przeziębienia i grypy - katar, kaszel, bół głowy, gardła, a czasami i gorączka, i bóle stawów. Trudno znieść te wszystkie dolegliwości. Na szczęście są skuteczne sposoby, by z nimi walczyć - o wszystkich mówi dr Paweł Strus, szef oddziału pediatrii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

2017-10-11Nie czekaj - przyjdź i zbadaj się. Za darmo!

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym realizowany jest program profilaktyki raka piersi. W jego ramach w zakładzie radiologii wykonywane są bezpłatne badania mammograficzne. Do skorzystania z nich na antenie Radia VOX i Radia Radom zachęcały nasze specjalistki.

2017-10-10Zapraszamy na otwartą konferencję „Alzheimer – choroba XXI wieku”

Konferencja odbędzie się w dniu 15 listopada br. w auli Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Aleksandrowicza 5 w Radomiu.

2017-10-04Światowy Dzień Onkologii. Nasze lekarki w Radiu Radom

W ramach Światowego Dnia Onkologii nasze specjalistki onkologii klinicznej: dr Justyna Górlicka-Szymczyk i dr Izabela Nankiewicz-Mikusek z Oddziału Onkologii Ogólnej udzielały wywiadu w Radiu Radom. Zapraszamy do posłuchania.

2017-10-04PAŹDZIERNIK – MIESIĄCEM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI

Zapraszamy Panie na bezpłatne badanie mammograficzne

2017-10-02Program "Ogarnij cukier” dla osób z cukrzycą

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki rozpoczęła cykl bezpłatnych interaktywnych wykładów online, podczas których w przystępny i ciekawy sposób zostaną poruszone tematy istotne dla osób chorych na cukrzycę.

2017-09-27Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. od niedzieli 1 października 2017 r., od godz. 8.00

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. informuje, że od dnia 1 października 2017 r. (niedziela) od godz. 8.00 rozpocznie funkcjonowanie Ambulatorium Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.

2017-08-23Łączy nas krew, która ratuje życie.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. bierze udział w kampanii społecznej "Łączy nas krew, która ratuje życie",

2017-08-21Konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu

Marszałek Województwa Mazowieckiego już po raz siódmy ogłosił konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu.

2017-08-10 Rządowy Program Przeciwdziałania Korupcji na lata 2014-2019

W związku z realizacją przez Ministerstwo Zdrowia  Rządowego Programu Przeciwdziałania Korupcji na lata 2014-2019

2017-08-01Odbiór indywidualnej dokumentacji medycznej pacjentów przeznaczonej do brakowania (zniszczenia)

Działając na podstawie art. 29 ust. 2 Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta z dnia 6 listopada 2008 roku (Dz. U. 2009 nr 52 poz. 417 z późn. zm.)

2017-07-04Populacyjny Program Wczesnego wykrywania Raka Piersi

Zapraszamy na badania mammograficzne w ramach „Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”.

2017-05-31Transplantacja w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o.

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. z ogromną radością po raz drugi w tym roku przyjął wyrazy podziękowania przekazane przez Poltransplant dla: 

2017-05-19Choroby odkleszczowe

Choroby odkleszczowe – choroby przenoszone przez kleszcze. W Polsce najczęstszymi chorobami odkleszczowymi są borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu. Pozostałe rodzaje zakażeń są bardzo rzadkie.

2017-04-06Pobieranie materiału do badań laboratoryjnych całą dobę

Informujemy, iż od dnia 03.04.2017r. istnieje całodobowa możliwość pobrania materiału do badań laboratoryjnych od pacjentów zgłaszających się do Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej tut. Szpitala. 

2017-03-07Uroczystość z okazji uruchomienia nowo zakupionego 64-rzędowego Tomografu Komputerowego

W dniu 06.03.2017 r. w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. odbyło się uroczyste oddanie do użytkowania nowego tomografu komputerowego.  

2017-01-02Laser frakcyjny chirurgiczny

Poradnia Chirurgii Ogólnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. została doposażona w Laser frakcyjny chirurgiczny CO2 Fire Xel, wyposażony w nowoczesny skaner z systemem analizy skóry, który dzięki pomiarowi nawilżenia tkanki, pozwala na dobranie optymalnych parametrów zabiegu z zachowaniem bezpieczeństwa pacjenta, w oparciu o dane kliniczne przechowywane w pamięci. 

2016-01-07 Pierwszy zabieg zamknięcia uszka lewego przedsionka w profilaktyce udaru niedokrwiennego mózgu

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. pragnie Państwa poinformować, iż w dniu 14.12.2015r. w Oddziale Kardiologii naszego Szpitala został wykonany pierwszy zabieg zamknięcia uszka lewego przedsionka w profilaktyce udaru niedokrwiennego mózgu. 

2015-09-16Konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych

Nr sprawy 09/KO/2015

2014-07-08BADANIA KLINICZNE

Na podstawie Zarządzenia Zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. została wprowadzona procedura zawierania umów na przeprowadzenie badań klinicznych produktów leczniczych.
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA

Programy profilaktyczne

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. realizowane są Profilaktyczne Programy Zdrowotne.

Galeria foto

Zobacz galerię spacery i wirtualne wycieczki po po terenie naszego szpitala i nie tylko. Panoramy wirtualne, panoramy 360

Kontakt

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o., ul. Aleksandrowicza 5, 26 - 617 Radom, Centrala tel. 48 361-30-00, fax 48 345-11-18
UE
<

NIP 7962963679, REGON 670209356
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIV Wydział Gospodarczy
KRS 0000490819 ;
Nr konta bankowego 85 1240 5703 1111 0000 4903 1548 Bank PKO S.A. Oddział Radom
Kapitał Zakładowy – 81 800 000 00 zł

Strona www.wss.com.pl używa plików cookies by w pełni poprawnie prezentować zawarte w niej treści oraz gromadzić statystyki ruchu. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce plików cookies.

created by ITDOT
drukuj