kontakt CENTRALA 48 361 30 00 wszystkie kontakty »
mapa serwisu
mapa strony
strona główna
strona główna
kontakt
kontakty
bip
STRONA GŁÓWNA »ODDZIAŁY » Oddział Ginekologiczno-Położniczy »

Oddział Ginekologiczno-Położniczy

Kierownik Oddziału Ginekologiczno - Położniczego: dr. n. med. Jarosław Grzeszczyk specjalista ginekolog

tel. do sekretariatu: 48 361-32-84

Kierownik Zespołu Położnych: mgr Agnieszka Krztuk 

tel. 48 361-49-96

Dyżurka Położnych tel. 48 361-33-02

Dyżurka położnych tel. 48 361-32-89

Dyżurka położnych - Pododdział Położnictwa Septycznego tel. 48 361-33-05

Dyżurka położnych Trakt Porodowy tel. 48 361-37-44

Lokalizacja: II piętro budynek główny szpitala

Liczba łóżek: 74

4 marca 2011 roku Szpital otrzymał zaszczytny tytuł "Szpitala Przyjaznego Dziecku".

Baza łóżkowa to 94 łóżka ginekologiczne i położnicze w tym 7 łóżek porodowych.

W skład oddziału wchodzą cztery pododdziały:

 • Trakt Porodowy
 • Klimatyzowana sala porodowa czterołóżkowa, stanowiska dla rodzących oddzielone od siebie ścianą;
 • Dwie klimatyzowane sale do porodów rodzinnych - umeblowane, z telefonem, wyposażone w łazienkę z wanną;
 • Klimatyzowana sala operacyjna do cięć cesarskich;

Dwie sale obserwacyjne.

Każde stanowisko porodowe na trakcie porodowym wyposażone jest w nowoczesną aparaturę KTG monitorującą stan matki i płodu połączoną bezpośrednio z gabinetami Lekarzy i Położnych.

Oddział Położnictwa Aseptycznego

W Oddziale Położniczym istnieje:

 • 7 sal jednoosobowych  z łazienką lub z wspólną łazienką na dwie sale, telefonem,
 • 12 sal dwuosobowych. Z czego dwie sale pooperacyjne z aparaturą do ciągłego, ścisłego nadzoru medycznego. Wszystkie sale dla położnic są przestronne, widne, wyposażone w umywalkę, stanowisko do kąpieli noworodka;

Oddział Położnictwa Septycznego

 • Sala porodowa jednołóżkowa z systemem monitoringu oraz 7 sal dwuosobowych z telefonem i TV;
 • Gabinet zabiegowy  do drobnych zabiegów jednodniowych.
 • Oddział Ginekologii i Patologii Ciąży
 • 10 sal trzyłóżkowych ginekologicznych, z czego dwie sale pooperacyjne z aparaturą do ciągłego, ścisłego nadzoru medycznego;
 • 8 sal dwułóżkowych odcinka Patologii Ciąży sale wyposażone w aparaturę KTG monitorującą stan matki i płodu połączoną bezpośrednio z gabinetami Lekarzy.

Odpowiednio wykwalifikowany zespół lekarzy i położnych dysponujący nowoczesnym sprzętem medycznym, który umożliwia diagnostykę chorób kobiecych oraz prawidłowy nadzór i opiekę nad kobietą ciężarną, gwarantuje leczenie na wysokim poziomie:

Posiadamy Komputerowy System KTG Ciągłego Nadzoru nad matką i płodem w czasie ciąży i porodu, umożliwiający monitorowanie zarówno ciąż pojedynczych jak i Bliźniaczych, w skład którego wchodzą aparaty znajdujące się bezpośrednio na salach przy łóżku pacjentki jak i centralne komputery w gabinetach Lekarskich i punktach Położnych zbierające dane i alarmujące o stanie płodu i pacjentki na bieżąco.

Oferujemy pełny zakres operacji ginekologicznych oraz onkologiczno-ginekologicznych, zarówno metodą klasyczną jak i laparoskopową.

Wykonujemy histeroskopie i laparoskopie operacyjne i diagnostyczne.

Z zakresu Patologii Ciąży - prowadzenie ciąż o podwyższonym ryzyku. Konsultacje lekarzy zajmujących się chorobami serca w ciąży, cukrzycą ciężarnych, nadciśnieniem tętniczym w ciąży, zakażeniami w ciąży (toksoplazmozą, cytomegalia, opryszczką płciową itp.).

Z zakresu Endokrynologii Ginekologicznej - leczenie i diagnostyka zaburzeń cyklu miesiączkowego, dolegliwości okresu przekwitania, hormonalna terapia zastępcza, leczenie osteoporozy, nadmiernego owłosienia, leczenie i diagnostyka niepłodności.

Z zakresu Ginekologii Zachowawczej i Onkologicznej - leczenie stanów zapalnych narządu rodnego, patologii szyjki macicy, nadżerek, polipów, cytologia onkologiczna, hormonalna, kolposkopia.

Z zakresu ginekologii zabiegowej - zabiegi w patologiach: krwawienia o niejasnej etiologii, przerosty błony śluzowej, pobieranie wycinków, wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu pod kontrolą anestezjologa, badania histopatologiczne.

Z zakresu Ginekologii Operacyjnej - operacje mięśniaków macicy, torbieli jajników, leczenie i operacje endometriozy, laparoskopie diagnostyczne i operacyjne, histeroskopia diagnostyczna i operacyjna, operacje w wysiłkowym nietrzymaniu moczu, operacje w zaburzeniu statyki narządu rodnego.

Z zakresu Ginekologii Dziecięcej - leczniczenie i diagnostyka stanów zapalnych, krwawienia, zaburzeń rozwojowych.

Zapewniamy pełną diagnostykę ginekologiczną w oparciu o nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. (sondą przezbrzuszną i przezpochwową).

Porady Laktacyjne - w Oddziale Położnictwa Aseptycznego położne uczą prawidłowych technik karmienia już kilka godzin po porodzie. udzielają wskazówek i pomagają w pokonywaniu ewentualnych kłopotów związanych z karmieniem piersią - Porady udzielane są całodobowo tel. 361 32 89.

Gwarantujemy profesjonalną opiekę podczas porodu:

 • lekarza ginekologa-położnika;
 • położnej;
 • anestezjologa;
 • neonatologa;
 • oraz zapewniamy mamie ciągły kontakt z dzieckiem od chwili urodzenia.

Każda pacjentka ma zapewnioną w naszym Oddziale:

 • wysoką jakość zabiegów;
 • profesjonalną opiekę lekarską i położniczą;
 • działania profilaktyczne i promujące zdrowie.

Oddział Ginekologiczno - Położniczy jest wpisany na listę Ministra Zdrowia jako jednostka uprawniona do prowadzenia specjalizacji z zakresu  położnictwa i ginekologii - 6 miejsc.

Ankietaskos aktualności
AKTUALNOŚCIskos aktualności

2018-06-18PROGRAM PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW GŁOWY I SZYI - ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNE BADANIA LARYNGOLOGICZNE

REGIONALNY PROGRAM PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW GŁOWY I SZYI "ZAPOBIEGAJ, DZIAŁAJ Z GŁOWĄ" Na badanie nie jest wymagane skierowanie ZAPISY na badania w dniach: poniedziałek - piątek w godz. 7.00 - 14.30

2018-06-12 UDZIAŁ NASZEGO SZPITALA W VI PIKNIKU ZDROWIA MOŻEMY UZANĆ ZA SUKCES

W dniu 10 czerwca 2018 r. odbył się VI Piknik Zdrowia. Wzorem lat poprzednich Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. czynnie uczestniczył w Pikniku. W naszym punkcie pomiarowo-edukacyjnym można było wykonać pomiar stężenia cholesterolu, stężenia cukru we krwi oraz pomiar ciśnienia tętniczego.

2018-05-25Informacja w sprawie Ochrony Danych Osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:  

2018-05-24Wsparcie finansowe z Samorządu Województwa Mazowieckiego

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. otrzymał wsparcie finansowe z Samorządu Województwa Mazowieckiego na utworzenie Pracowni Leku Cytotoksycznego oraz na zakup angiografu fluoresceinowego dla potrzeb Poradni Okulistycznej    

2018-05-18Szpital bez Bólu - recertyfikacja na kolejne trzy lata

W dniu 16 maja 2018 r. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. brał udział w kolejnej, już trzeciej  recertyfikacji

2018-04-05 Projekt "Łączy Nas Pacjent"

Rzecznik Praw Pacjenta wraz z największymi organizacjami pozarządowymi w Polsce realizuje projekt pn "Łączy nas pacjent". Od marca 2018r. pod bezpłatnym numerem infolinii 800-190-590 

2018-03-09Mazowsze dla Syrii

Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zainicjowało akcję "Mazowsze dla Syrii".

2018-01-26Jesteś po 40-tce? Sprawdź swoje jelito grube. Uniknij raka. Zrób kolonoskopię w szpitalu na Józefowie za darmo!

Czy wiesz, że każdego dnia z powodu nowotworu jelita grubego umiera w Polsce aż 28 osób? Z danych Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że liczba zachorowań na nowotwory złośliwe jelita grubego w Polsce wynosi co roku 17 tysięcy. Polska odnotowuje najwyższą dynamikę liczby zachorowań na raka jelita grubego w całej Europie*. Ministerstwo Zdrowia chce z tym walczyć poprzez realizację darmowych badań kolonoskopowych w polskich szpitalach – wśród nich jest Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu.

2018-01-17Masz wyznaczony termin zabiegu? Staw się w Izbie Przyjęć Planowych!

Dla komfortu i oszczędności czasu naszych pacjentów została utworzona Izba Przyjęć Planowych. Już nie trzeba stać w długich kolejkach do izby przyjęć na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym razem z nagłymi przypadkami. Teraz pacjenci z wyznaczonymi terminami zabiegów przychodzą do szpitala właśnie w tych terminach i przez Izbę Przyjęć Planowych trafiają na dany oddział.

2018-01-12Rodzisz w naszym szpitalu? Możemy pobrać Twoją krew pępowinową!

Ale nie tylko – położne i lekarze pracujący w naszej lecznicy mogą pobrać również fragment sznura pępowinowego czy fragment łożyska. Są do tych zadań specjalnie przeszkoleni. Placówka ma podpisane umowy z kilkoma bankami komórek macierzystych. Sprawdź, z jakimi, jak wygląda procedura i jakie korzyści może przynieść pobranie i przechowywanie takiego materiału biologicznego.

2017-12-13Świadoma zgoda pacjenta a obowiązki informacyjne lekarza

W kontaktach między lekarzem a pacjentem ważna jest świadoma zgoda pacjenta na leczenie. Lekarz ma obowiązek poinformować go, jaki jest jego stan zdrowia, jaka forma leczenia będzie dla niego najlepsza i jakie może przynieść ewentualne skutki. Jak prawnie to powinno wyglądać? Pacjencie, lekarzu - ten artykuł jest dla ciebie.

2017-12-08Prawa pacjenta a obowiązki informacyjne lekarza - szkolenie

W środę 13. grudnia o godz. 12.00 w auli Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu odbędzie się szkolenie na temat ,,Świadoma zgoda pacjenta, a obowiązki informacyjne lekarza w świetle aktualnych przepisów prawa. Prawa pacjenta, a obowiązki podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych. Cywilnoprawne konsekwencje naruszenia praw pacjenta w postaci roszczeń medycznych”. Szkolenie jest przeznaczone dla personelu szpitala na Józefowie.

2017-11-24Kobieto! Sprawdź swoją cytologię!

Czy wiesz, że rak szyjki macicy jest drugim, po raku piersi, najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet po 45. roku życia? Każdego roku w Polsce prawie 4 tys. kobiet dowiaduje się, że ma tego raka – połowa z nich umiera. Nie pozwól, żeby dopadł i Ciebie – przyjdź na bezpłatną cytologię do szpitala na radomskim Józefowie.

2017-10-27Zmiany na parkingu przy szpitalu od 1. listopada

Już nie będzie opłat za postój na parkingu przed lecznicą u pracownika ochrony. Od 1. listopada parking będzie samoobsługowy. Pacjenci i odwiedzający będą wjeżdżać i wyjeżdżać na parking przez szlabany, a opłaty za postój będą opłacać w kasie automatycznej gotówką lub kartą PayPass. Pobyt do 15 min. na parkingu będzie za darmo! Będzie też monitoring.

2017-10-25Skorzystaj z mammografii za darmo

Zachęcamy panie 50+ do zbadania się w ramach programu profilaktycznego raka piersi. Badania mammograficzne można wykonać bezpłatnie w naszym szpitalu. Nie potrzebne jest skierowanie. Wystarczy zadzwonić i się umówić. O tym wszystkich w Radiu Plus mówiły nasze specjalistki.

2017-09-27Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. od niedzieli 1 października 2017 r., od godz. 8.00

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. informuje, że od dnia 1 października 2017 r. (niedziela) od godz. 8.00 rozpocznie funkcjonowanie Ambulatorium Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.

2017-08-01Odbiór indywidualnej dokumentacji medycznej pacjentów przeznaczonej do brakowania (zniszczenia)

Działając na podstawie art. 29 ust. 2 Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta z dnia 6 listopada 2008 roku (Dz. U. 2009 nr 52 poz. 417 z późn. zm.)

2017-07-04Populacyjny Program Wczesnego wykrywania Raka Piersi

Zapraszamy na badania mammograficzne w ramach „Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”.
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA

Programy profilaktyczne

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. realizowane są Profilaktyczne Programy Zdrowotne.

Galeria foto

Zobacz galerię spacery i wirtualne wycieczki po po terenie naszego szpitala i nie tylko. Panoramy wirtualne, panoramy 360

Kontakt

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o., ul. Aleksandrowicza 5, 26 - 617 Radom, Centrala tel. 48 361-30-00, fax 48 345-11-18
UE
<

NIP 7962963679, REGON 670209356
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIV Wydział Gospodarczy
KRS 0000490819 ;
Nr konta bankowego 85 1240 5703 1111 0000 4903 1548 Bank PKO S.A. Oddział Radom
Kapitał Zakładowy – 70 000 000 00 zł

Strona www.wss.com.pl używa plików cookies by w pełni poprawnie prezentować zawarte w niej treści oraz gromadzić statystyki ruchu. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce plików cookies.

created by ITDOT
drukuj