kontakt CENTRALA 48 361 30 00 wszystkie kontakty »
mapa serwisu
mapa strony
strona główna
strona główna
kontakt
kontakty
bip
STRONA GŁÓWNA »ODDZIAŁY » Oddział Ginekologiczno-Położniczy »

Oddział Ginekologiczno-Położniczy

Kierownik Oddziału Ginekologiczno - Położniczego: dr. n. med. Jarosław Grzeszczyk specjalista ginekolog

tel. do sekretariatu: 48 361-32-84

Kierownik Zespołu Położnych: mgr Agnieszka Krztuk 

tel. 48 361-49-96

Dyżurka Położnych tel. 48 361-33-02

Dyżurka położnych tel. 48 361-32-89

Dyżurka położnych - Pododdział Położnictwa Septycznego tel. 48 361-33-05

Dyżurka położnych Trakt Porodowy tel. 48 361-37-44

Lokalizacja: II piętro budynek główny szpitala

Liczba łóżek: 74

4 marca 2011 roku Szpital otrzymał zaszczytny tytuł "Szpitala Przyjaznego Dziecku".

Baza łóżkowa to 94 łóżka ginekologiczne i położnicze w tym 7 łóżek porodowych.

W skład oddziału wchodzą cztery pododdziały:

 • Trakt Porodowy
 • Klimatyzowana sala porodowa czterołóżkowa, stanowiska dla rodzących oddzielone od siebie ścianą;
 • Dwie klimatyzowane sale do porodów rodzinnych - umeblowane, z telefonem, wyposażone w łazienkę z wanną;
 • Klimatyzowana sala operacyjna do cięć cesarskich;

Dwie sale obserwacyjne.

Każde stanowisko porodowe na trakcie porodowym wyposażone jest w nowoczesną aparaturę KTG monitorującą stan matki i płodu połączoną bezpośrednio z gabinetami Lekarzy i Położnych.

Oddział Położnictwa Aseptycznego

W Oddziale Położniczym istnieje:

 • 7 sal jednoosobowych  z łazienką lub z wspólną łazienką na dwie sale, telefonem,
 • 12 sal dwuosobowych. Z czego dwie sale pooperacyjne z aparaturą do ciągłego, ścisłego nadzoru medycznego. Wszystkie sale dla położnic są przestronne, widne, wyposażone w umywalkę, stanowisko do kąpieli noworodka;

Oddział Położnictwa Septycznego

 • Sala porodowa jednołóżkowa z systemem monitoringu oraz 7 sal dwuosobowych z telefonem i TV;
 • Gabinet zabiegowy  do drobnych zabiegów jednodniowych.
 • Oddział Ginekologii i Patologii Ciąży
 • 10 sal trzyłóżkowych ginekologicznych, z czego dwie sale pooperacyjne z aparaturą do ciągłego, ścisłego nadzoru medycznego;
 • 8 sal dwułóżkowych odcinka Patologii Ciąży sale wyposażone w aparaturę KTG monitorującą stan matki i płodu połączoną bezpośrednio z gabinetami Lekarzy.

Odpowiednio wykwalifikowany zespół lekarzy i położnych dysponujący nowoczesnym sprzętem medycznym, który umożliwia diagnostykę chorób kobiecych oraz prawidłowy nadzór i opiekę nad kobietą ciężarną, gwarantuje leczenie na wysokim poziomie:

Posiadamy Komputerowy System KTG Ciągłego Nadzoru nad matką i płodem w czasie ciąży i porodu, umożliwiający monitorowanie zarówno ciąż pojedynczych jak i Bliźniaczych, w skład którego wchodzą aparaty znajdujące się bezpośrednio na salach przy łóżku pacjentki jak i centralne komputery w gabinetach Lekarskich i punktach Położnych zbierające dane i alarmujące o stanie płodu i pacjentki na bieżąco.

Oferujemy pełny zakres operacji ginekologicznych oraz onkologiczno-ginekologicznych, zarówno metodą klasyczną jak i laparoskopową.

Wykonujemy histeroskopie i laparoskopie operacyjne i diagnostyczne.

Z zakresu Patologii Ciąży - prowadzenie ciąż o podwyższonym ryzyku. Konsultacje lekarzy zajmujących się chorobami serca w ciąży, cukrzycą ciężarnych, nadciśnieniem tętniczym w ciąży, zakażeniami w ciąży (toksoplazmozą, cytomegalia, opryszczką płciową itp.).

Z zakresu Endokrynologii Ginekologicznej - leczenie i diagnostyka zaburzeń cyklu miesiączkowego, dolegliwości okresu przekwitania, hormonalna terapia zastępcza, leczenie osteoporozy, nadmiernego owłosienia, leczenie i diagnostyka niepłodności.

Z zakresu Ginekologii Zachowawczej i Onkologicznej - leczenie stanów zapalnych narządu rodnego, patologii szyjki macicy, nadżerek, polipów, cytologia onkologiczna, hormonalna, kolposkopia.

Z zakresu ginekologii zabiegowej - zabiegi w patologiach: krwawienia o niejasnej etiologii, przerosty błony śluzowej, pobieranie wycinków, wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu pod kontrolą anestezjologa, badania histopatologiczne.

Z zakresu Ginekologii Operacyjnej - operacje mięśniaków macicy, torbieli jajników, leczenie i operacje endometriozy, laparoskopie diagnostyczne i operacyjne, histeroskopia diagnostyczna i operacyjna, operacje w wysiłkowym nietrzymaniu moczu, operacje w zaburzeniu statyki narządu rodnego.

Z zakresu Ginekologii Dziecięcej - leczniczenie i diagnostyka stanów zapalnych, krwawienia, zaburzeń rozwojowych.

Zapewniamy pełną diagnostykę ginekologiczną w oparciu o nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. (sondą przezbrzuszną i przezpochwową).

Porady Laktacyjne - w Oddziale Położnictwa Aseptycznego położne uczą prawidłowych technik karmienia już kilka godzin po porodzie. udzielają wskazówek i pomagają w pokonywaniu ewentualnych kłopotów związanych z karmieniem piersią - Porady udzielane są całodobowo tel. 361 32 89.

Gwarantujemy profesjonalną opiekę podczas porodu:

 • lekarza ginekologa-położnika;
 • położnej;
 • anestezjologa;
 • neonatologa;
 • oraz zapewniamy mamie ciągły kontakt z dzieckiem od chwili urodzenia.

Każda pacjentka ma zapewnioną w naszym Oddziale:

 • wysoką jakość zabiegów;
 • profesjonalną opiekę lekarską i położniczą;
 • działania profilaktyczne i promujące zdrowie.

Oddział Ginekologiczno - Położniczy jest wpisany na listę Ministra Zdrowia jako jednostka uprawniona do prowadzenia specjalizacji z zakresu  położnictwa i ginekologii - 6 miejsc.

Ankietaskos aktualności
AKTUALNOŚCIskos aktualności

2017-10-19Nasi lekarze uczą się pracy na fiberoskopie

Laryngolodzy, pielęgniarki oraz pracownice centralnej sterylizatorni wzięły udział w szkoleniu z zakresu badań fiberoskopowych. Fiberoskop to urządzenie, dzięki któremu łatwiej zdiagnozować zmiany w obrębie nosa, gardła czy jamy ustnej. A to wszystko po to, by wystartować z programem profilaktycznym raka głowy i szyi. Szpital na Józefowie będzie go realizować.  

2017-10-18Choroba Alzheimera - objawy, leczenie, opieka nad pacjentem

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu odbyła się konferencja prasowa poświęcona chorobie Alzheimera. Niestety zachorowalność na to schorzenie wzrasta, dlatego szpital na Józefowie wraz z radomską fundajcą Pro Civitas Bono oraz szpitalem psychiatrycznym w Krychnowicach zapraszają wszystkich zainteresowanych na otwartą konferencję "Alzheimer - choroba XXI wieku", która odbędzie się 15 listopada w szpitalu przy ul. Aleksandrowicza 5.

2017-10-18Szpital kupuje nowy sprzęt za prawie 7 mln 300 tys. zł

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu otrzymał z budżetu Mazowsza prawie 7,3 mln zł na zakup specjalistycznego sprzętu. Do placówki trafi 40 nowoczesnych urządzeń m.in. na neonatologię, chirurgię, okulistykę, ginekologię, pulmonologię czy do pracowni elektrofizjologii i radiologii oraz neurologii.

2017-10-18 Oferty pracy dla lekarzy, diagnostów laboratoryjnych, mgr pedagogiki specjalnej

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o z siedzibą w Radomiu ul. Juliana Aleksandrowicza 5 zatrudni do pracy:

2017-10-17Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu na FB

Zaczynamy przygodę z jednym z najchętniej wykorzystywanych portali społecznościowych w Polsce i na świecie. Chcemy w ten sposób dotrzeć do jak najszerszej liczby odbiorców. Chcemy informować o tym, co dzieje się w szpitalu i przekazywać ważne dla pacjentów wiadomości.

2017-10-13Jesienią wirusy wracają z wakacji i nas atakują - wszystko o przeziębieniu i grypie

Chłodniejsze dni, wiatry, deszcze na zmianę ze słońcem - to idealne warunki dla wirusów. Jesienią zaczyna się sezon na przeziębienia i grypy - katar, kaszel, bół głowy, gardła, a czasami i gorączka, i bóle stawów. Trudno znieść te wszystkie dolegliwości. Na szczęście są skuteczne sposoby, by z nimi walczyć - o wszystkich mówi dr Paweł Strus, szef oddziału pediatrii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

2017-10-11Nie czekaj - przyjdź i zbadaj się. Za darmo!

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym realizowany jest program profilaktyki raka piersi. W jego ramach w zakładzie radiologii wykonywane są bezpłatne badania mammograficzne. Do skorzystania z nich na antenie Radia VOX i Radia Radom zachęcały nasze specjalistki.

2017-10-10Zapraszamy na otwartą konferencję „Alzheimer – choroba XXI wieku”

Konferencja odbędzie się w dniu 15 listopada br. w auli Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Aleksandrowicza 5 w Radomiu.

2017-10-04Światowy Dzień Onkologii. Nasze lekarki w Radiu Radom

W ramach Światowego Dnia Onkologii nasze specjalistki onkologii klinicznej: dr Justyna Górlicka-Szymczyk i dr Izabela Nankiewicz-Mikusek z Oddziału Onkologii Ogólnej udzielały wywiadu w Radiu Radom. Zapraszamy do posłuchania.

2017-10-04PAŹDZIERNIK – MIESIĄCEM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI

Zapraszamy Panie na bezpłatne badanie mammograficzne

2017-10-02Program "Ogarnij cukier” dla osób z cukrzycą

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki rozpoczęła cykl bezpłatnych interaktywnych wykładów online, podczas których w przystępny i ciekawy sposób zostaną poruszone tematy istotne dla osób chorych na cukrzycę.

2017-09-27Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. od niedzieli 1 października 2017 r., od godz. 8.00

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. informuje, że od dnia 1 października 2017 r. (niedziela) od godz. 8.00 rozpocznie funkcjonowanie Ambulatorium Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.

2017-08-23Łączy nas krew, która ratuje życie.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. bierze udział w kampanii społecznej "Łączy nas krew, która ratuje życie",

2017-08-21Konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu

Marszałek Województwa Mazowieckiego już po raz siódmy ogłosił konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu.

2017-08-10 Rządowy Program Przeciwdziałania Korupcji na lata 2014-2019

W związku z realizacją przez Ministerstwo Zdrowia  Rządowego Programu Przeciwdziałania Korupcji na lata 2014-2019

2017-08-01Odbiór indywidualnej dokumentacji medycznej pacjentów przeznaczonej do brakowania (zniszczenia)

Działając na podstawie art. 29 ust. 2 Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta z dnia 6 listopada 2008 roku (Dz. U. 2009 nr 52 poz. 417 z późn. zm.)

2017-07-04Populacyjny Program Wczesnego wykrywania Raka Piersi

Zapraszamy na badania mammograficzne w ramach „Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”.

2017-05-31Transplantacja w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o.

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. z ogromną radością po raz drugi w tym roku przyjął wyrazy podziękowania przekazane przez Poltransplant dla: 

2017-05-19Choroby odkleszczowe

Choroby odkleszczowe – choroby przenoszone przez kleszcze. W Polsce najczęstszymi chorobami odkleszczowymi są borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu. Pozostałe rodzaje zakażeń są bardzo rzadkie.

2017-04-06Pobieranie materiału do badań laboratoryjnych całą dobę

Informujemy, iż od dnia 03.04.2017r. istnieje całodobowa możliwość pobrania materiału do badań laboratoryjnych od pacjentów zgłaszających się do Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej tut. Szpitala. 

2017-03-07Uroczystość z okazji uruchomienia nowo zakupionego 64-rzędowego Tomografu Komputerowego

W dniu 06.03.2017 r. w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. odbyło się uroczyste oddanie do użytkowania nowego tomografu komputerowego.  

2017-01-02Laser frakcyjny chirurgiczny

Poradnia Chirurgii Ogólnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. została doposażona w Laser frakcyjny chirurgiczny CO2 Fire Xel, wyposażony w nowoczesny skaner z systemem analizy skóry, który dzięki pomiarowi nawilżenia tkanki, pozwala na dobranie optymalnych parametrów zabiegu z zachowaniem bezpieczeństwa pacjenta, w oparciu o dane kliniczne przechowywane w pamięci. 

2016-01-07 Pierwszy zabieg zamknięcia uszka lewego przedsionka w profilaktyce udaru niedokrwiennego mózgu

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. pragnie Państwa poinformować, iż w dniu 14.12.2015r. w Oddziale Kardiologii naszego Szpitala został wykonany pierwszy zabieg zamknięcia uszka lewego przedsionka w profilaktyce udaru niedokrwiennego mózgu. 

2015-09-16Konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych

Nr sprawy 09/KO/2015

2014-07-08BADANIA KLINICZNE

Na podstawie Zarządzenia Zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. została wprowadzona procedura zawierania umów na przeprowadzenie badań klinicznych produktów leczniczych.
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA

Programy profilaktyczne

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. realizowane są Profilaktyczne Programy Zdrowotne.

Galeria foto

Zobacz galerię spacery i wirtualne wycieczki po po terenie naszego szpitala i nie tylko. Panoramy wirtualne, panoramy 360

Kontakt

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o., ul. Aleksandrowicza 5, 26 - 617 Radom, Centrala tel. 48 361-30-00, fax 48 345-11-18
UE
<

NIP 7962963679, REGON 670209356
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIV Wydział Gospodarczy
KRS 0000490819 ;
Nr konta bankowego 85 1240 5703 1111 0000 4903 1548 Bank PKO S.A. Oddział Radom
Kapitał Zakładowy – 81 800 000 00 zł

Strona www.wss.com.pl używa plików cookies by w pełni poprawnie prezentować zawarte w niej treści oraz gromadzić statystyki ruchu. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce plików cookies.

created by ITDOT
drukuj