kontakt CENTRALA 48 361 30 00 wszystkie kontakty »
mapa serwisu
mapa strony
strona główna
strona główna
kontakt
kontakty
bip
STRONA GŁÓWNA »ODDZIAŁY » Oddział Neurologii, Pododdział Udarowy »

Oddział Neurologii, Pododdział Udarowy

Kierownik Oddziału Neurologicznego, Pododdziału Udarowego: Dr n. med. Krzysztof Nadgrodkiewicz  - specjalista neurolog

tel. do sekretariatu: 48 361-34-31

Kierownik Zespołu Pielęgniarskiego: mgr Elżbieta Woszczyk

tel. 48 361-49-58

Dyżurka pielęgniarek tel. 48 361-34-28

Lokalizacja: V piętro blok D 

Liczba łóżek: Oddział Neurologii – 19

                       Pododdział Udarowy - 16

Oddział Neurologiczny zapewnia kompleksową diagnostykę i terapię chorób naczyniowych ośrodkowego układu nerwowego. Dysponujemy całodobowym dostępem do badań TK głowy, badań angio-TK tt. domózgowych i śródczaszkowych oraz USG Dopplera tt. domózgowych. Ponadto wykonujemy tomografię perfuzyjną, MRI głowy z ocena dyfuzji oraz badania angio-MR. Rutynowo wykonywane są również badania echokardiograficzne, Holter RR, i Holter EKG.

Stosujemy terapię trombolityczną w wybranych przypadkach udaru niedokrwiennego mózgu. Dysponujemy 6 łóżkami intensywnego nadzoru zapewniając monitoring podstawowych czynności życiowych a także w razie potrzeby wentylację mechaniczną. Oddział zapewnia wczesną rehabilitacje poudarową, terapię logopedyczną oraz psychologiczną już od pierwszej doby zachorowania. Współpracujemy z Oddziałem Rehabilitacji Neurologicznej tut. Szpitala do którego przekazujemy Pacjentów po ostrym okresie udaru celem dalszego usprawnienia.

Oddział nasz zapewnia także pełną diagnostykę i leczenie schorzeń demielinizacyjnych (badanie płynu mózgowo-rdzeniowego z oznaczeniem indexu IgG, prążków oligoklonalnych, dwufazowe badanie MRI głowy, WPW). Pacjenci nasi objęci są programem terapeutycznym immunomodulacyjnego leczenia S.M.  - prowadzimy terapię lekami pierwszego rzutu  (wszystkie interferony i octan glatirameru) oraz  leczenie drugorzutowe (fingolimod i natalizumab). Jesteśmy jednym z 5 ośrodków prowadzących terapię drugorzutową w Województwie Mazowieckim.  

Przy kwalifikacji Pacjentów do leczenia  drugorzutowego dysponujemy konsultacjami w zakresie kardiologii, okulistyki, dermatologii a także oznaczeniem przeciwciał VZV, posiadamy możliwość badania przeciwciał anty-JC w Laboratorium Unilabs (w Kopenhadze) . Wdrożenie terapii odbywa się pod monitoringiem EKG.  SPSM leczymy również Mitoksantronem.

Dysponujemy możliwościami diagnostycznymi w zakresie neuroonkologii (zarówno procesów pierwotnych i przerzutowych) - TK głowy, MR głowy, spektroskopia MR .

W przypadku podejrzenia schorzeń neuroinfekcyjnych oprócz badań neuroobrazowych wykonujemy badanie płynu mózgowo-rdzeniowego z określeniem indexu IgG oraz badań serologicznych, cytologicznych a także posiew płynu mózgowo-rdzeniowego i antybiogram.

Zapewniamy diagnostykę oraz terapię neuropatii obwodowych i zaburzeń transmisji nerwowo-mięśniowych oraz choroby neuronu ruchowego dzięki funkcjonowaniu Pracowni EMG, badaniu płynu mózgowo-rdzeniowego a także badaniom histopatologicznym wycinków mięśni i odpowiednim badaniom biochemicznym. W zasadnych przypadkach stosujemy terapię immunomodulującą – IVIG.

Przyjmujemy Pacjentów z ostrymi zespołami korzeniowymi jeśli towarzysza im objawy porażenne zapewniając badanie MR odpowiedniego odcinka kręgosłupa oraz badanie EMG. 

Zapewniamy również diagnostykę różnicową napadowych stanów zaburzeń świadomości w tym padaczki i TGA dysponując Pracownią EEG, Holterem EKG, badaniem perfuzji mózgowej w TK i MR. Leczenie padaczki monitorujemy badaniami EEG a także oznaczamy stężenia leków przeciwpadaczkowych – CBZ i VPA.  Istnieje również możliwość wykonania TILT testu w  Oddziale Kardiologii.

W Oddziale diagnozujemy również  choroby neurodegeneracyjne na podstawie obrazu klinicznego, badania neuropsychologicznego (przez doświadczonego psychologa klinicznego), badań neuroobrazowych oraz badania płynu mózgowo-rdzeniowego z oznaczeniem beta amyloidu i białka tau. W przypadku podejrzenia chorób prionowych mamy możliwość wykonania oznaczenia białka 14-3-3 w ośrodku z którym współpracujemy.

Przyjmujemy również Chorych do diagnostyki bólów i zawrotów głowy korzystając z badań neuroobrazowych głowy, badania EEG a także badania VNG dostępnego  w Poradni Audiologicznej.

Oddział Neurologii jest wpisany na listę Ministra Zdrowia jako jednostka uprawniona do prowadzenia specjalizacji z zakresu neurologii - 6 miejsc.

Ankietaskos aktualności
AKTUALNOŚCIskos aktualności

2018-06-18PROGRAM PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW GŁOWY I SZYI - ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNE BADANIA LARYNGOLOGICZNE

REGIONALNY PROGRAM PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW GŁOWY I SZYI "ZAPOBIEGAJ, DZIAŁAJ Z GŁOWĄ" Na badanie nie jest wymagane skierowanie ZAPISY na badania w dniach: poniedziałek - piątek w godz. 7.00 - 14.30

2018-06-12 UDZIAŁ NASZEGO SZPITALA W VI PIKNIKU ZDROWIA MOŻEMY UZANĆ ZA SUKCES

W dniu 10 czerwca 2018 r. odbył się VI Piknik Zdrowia. Wzorem lat poprzednich Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. czynnie uczestniczył w Pikniku. W naszym punkcie pomiarowo-edukacyjnym można było wykonać pomiar stężenia cholesterolu, stężenia cukru we krwi oraz pomiar ciśnienia tętniczego.

2018-05-25Informacja w sprawie Ochrony Danych Osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:  

2018-05-24Wsparcie finansowe z Samorządu Województwa Mazowieckiego

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. otrzymał wsparcie finansowe z Samorządu Województwa Mazowieckiego na utworzenie Pracowni Leku Cytotoksycznego oraz na zakup angiografu fluoresceinowego dla potrzeb Poradni Okulistycznej    

2018-05-18Szpital bez Bólu - recertyfikacja na kolejne trzy lata

W dniu 16 maja 2018 r. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. brał udział w kolejnej, już trzeciej  recertyfikacji

2018-04-05 Projekt "Łączy Nas Pacjent"

Rzecznik Praw Pacjenta wraz z największymi organizacjami pozarządowymi w Polsce realizuje projekt pn "Łączy nas pacjent". Od marca 2018r. pod bezpłatnym numerem infolinii 800-190-590 

2018-03-09Mazowsze dla Syrii

Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zainicjowało akcję "Mazowsze dla Syrii".

2018-01-26Jesteś po 40-tce? Sprawdź swoje jelito grube. Uniknij raka. Zrób kolonoskopię w szpitalu na Józefowie za darmo!

Czy wiesz, że każdego dnia z powodu nowotworu jelita grubego umiera w Polsce aż 28 osób? Z danych Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że liczba zachorowań na nowotwory złośliwe jelita grubego w Polsce wynosi co roku 17 tysięcy. Polska odnotowuje najwyższą dynamikę liczby zachorowań na raka jelita grubego w całej Europie*. Ministerstwo Zdrowia chce z tym walczyć poprzez realizację darmowych badań kolonoskopowych w polskich szpitalach – wśród nich jest Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu.

2018-01-17Masz wyznaczony termin zabiegu? Staw się w Izbie Przyjęć Planowych!

Dla komfortu i oszczędności czasu naszych pacjentów została utworzona Izba Przyjęć Planowych. Już nie trzeba stać w długich kolejkach do izby przyjęć na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym razem z nagłymi przypadkami. Teraz pacjenci z wyznaczonymi terminami zabiegów przychodzą do szpitala właśnie w tych terminach i przez Izbę Przyjęć Planowych trafiają na dany oddział.

2018-01-12Rodzisz w naszym szpitalu? Możemy pobrać Twoją krew pępowinową!

Ale nie tylko – położne i lekarze pracujący w naszej lecznicy mogą pobrać również fragment sznura pępowinowego czy fragment łożyska. Są do tych zadań specjalnie przeszkoleni. Placówka ma podpisane umowy z kilkoma bankami komórek macierzystych. Sprawdź, z jakimi, jak wygląda procedura i jakie korzyści może przynieść pobranie i przechowywanie takiego materiału biologicznego.

2017-12-13Świadoma zgoda pacjenta a obowiązki informacyjne lekarza

W kontaktach między lekarzem a pacjentem ważna jest świadoma zgoda pacjenta na leczenie. Lekarz ma obowiązek poinformować go, jaki jest jego stan zdrowia, jaka forma leczenia będzie dla niego najlepsza i jakie może przynieść ewentualne skutki. Jak prawnie to powinno wyglądać? Pacjencie, lekarzu - ten artykuł jest dla ciebie.

2017-12-08Prawa pacjenta a obowiązki informacyjne lekarza - szkolenie

W środę 13. grudnia o godz. 12.00 w auli Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu odbędzie się szkolenie na temat ,,Świadoma zgoda pacjenta, a obowiązki informacyjne lekarza w świetle aktualnych przepisów prawa. Prawa pacjenta, a obowiązki podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych. Cywilnoprawne konsekwencje naruszenia praw pacjenta w postaci roszczeń medycznych”. Szkolenie jest przeznaczone dla personelu szpitala na Józefowie.

2017-11-24Kobieto! Sprawdź swoją cytologię!

Czy wiesz, że rak szyjki macicy jest drugim, po raku piersi, najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet po 45. roku życia? Każdego roku w Polsce prawie 4 tys. kobiet dowiaduje się, że ma tego raka – połowa z nich umiera. Nie pozwól, żeby dopadł i Ciebie – przyjdź na bezpłatną cytologię do szpitala na radomskim Józefowie.

2017-10-27Zmiany na parkingu przy szpitalu od 1. listopada

Już nie będzie opłat za postój na parkingu przed lecznicą u pracownika ochrony. Od 1. listopada parking będzie samoobsługowy. Pacjenci i odwiedzający będą wjeżdżać i wyjeżdżać na parking przez szlabany, a opłaty za postój będą opłacać w kasie automatycznej gotówką lub kartą PayPass. Pobyt do 15 min. na parkingu będzie za darmo! Będzie też monitoring.

2017-10-25Skorzystaj z mammografii za darmo

Zachęcamy panie 50+ do zbadania się w ramach programu profilaktycznego raka piersi. Badania mammograficzne można wykonać bezpłatnie w naszym szpitalu. Nie potrzebne jest skierowanie. Wystarczy zadzwonić i się umówić. O tym wszystkich w Radiu Plus mówiły nasze specjalistki.

2017-09-27Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. od niedzieli 1 października 2017 r., od godz. 8.00

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. informuje, że od dnia 1 października 2017 r. (niedziela) od godz. 8.00 rozpocznie funkcjonowanie Ambulatorium Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.

2017-08-01Odbiór indywidualnej dokumentacji medycznej pacjentów przeznaczonej do brakowania (zniszczenia)

Działając na podstawie art. 29 ust. 2 Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta z dnia 6 listopada 2008 roku (Dz. U. 2009 nr 52 poz. 417 z późn. zm.)

2017-07-04Populacyjny Program Wczesnego wykrywania Raka Piersi

Zapraszamy na badania mammograficzne w ramach „Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”.
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA

Programy profilaktyczne

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. realizowane są Profilaktyczne Programy Zdrowotne.

Galeria foto

Zobacz galerię spacery i wirtualne wycieczki po po terenie naszego szpitala i nie tylko. Panoramy wirtualne, panoramy 360

Kontakt

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o., ul. Aleksandrowicza 5, 26 - 617 Radom, Centrala tel. 48 361-30-00, fax 48 345-11-18
UE
<

NIP 7962963679, REGON 670209356
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIV Wydział Gospodarczy
KRS 0000490819 ;
Nr konta bankowego 85 1240 5703 1111 0000 4903 1548 Bank PKO S.A. Oddział Radom
Kapitał Zakładowy – 70 000 000 00 zł

Strona www.wss.com.pl używa plików cookies by w pełni poprawnie prezentować zawarte w niej treści oraz gromadzić statystyki ruchu. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce plików cookies.

created by ITDOT
drukuj