kontakt CENTRALA 48 361 30 00 wszystkie kontakty »
mapa serwisu
mapa strony
strona główna
strona główna
kontakt
kontakty
bip
STRONA GŁÓWNA »ODDZIAŁY » Pododdział Otolaryngologii »

Pododdział Otolaryngologii

Pododdział Otolaryngologii

tel. do sekretariatu: 48 361-33-61

Dyżurka pielęgniarek tel. 48 361-33-65

Lokalizacja: IV pietro budynek główny szpitala

Pododdział Otolaryngologii Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o. o.  funkcjonuje w strukturze Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń nosa i zatok przynosowych, jamy ustnej, gardła, krtani oraz uszu. Dysponuje 16 łóżkami. Integralną częścią oddziału jest Blok Operacyjny na którym znajdują się 2 sale operacyjne. Pacjenci po zabiegach operacyjnych do czasu przewiezienia na własną salę przebywają na 3 osobowej sali pooperacyjnej z pełnym monitorowaniem stanu chorego.

Zespół lekarski posiada duże  doświadczenie w zabiegach z zakresu chirurgii głowy i szyi tzn.: nosa, jamy ustnej,  gardła, krtani i uszu.

Personel lekarski systematycznie doskonali swoją wiedzę medyczną biorąc udział w konferencjach medycznych oraz różnego typu kursach i szkoleniach w klinikach laryngologicznych. W Pododdziale Otolaryngologii  hospitalizujemy  rocznie około 1500 chorych i wykonujemy około 1300 zabiegów operacyjnych u pacjentów we wszystkich przedziałach wiekowych. Dzieci hospitalizujemy od 3 roku życia.

W zakresie  laryngologii dziecięcej wykonujemy:

 • operacje usunięcia migdałka gardłowego i migdałków podniebiennych
 • operacje wstawienia drenów wentylacyjnych  w zapaleniu wysiękowym ucha
 • operacje plastyki krótkiego wędzidełka języka
 • operacje usunięcia torbieli warg i jamy ustnej

W zakresie laryngologii dla dorosłych wykonujemy:

 • operacje repozycji kości nosa po urazach nosa
 • operacje korekty skrzywionej przegrody nosa
 • operacje plastyki małżowin nosowych
 • operacje usunięcia polipów nosa
 • operacje FESS w stanach zapalnych zatok przynosowych
 • operacje usunięcia zmian nosa o charakterze rhinophyma
 • operacje korekty podniebienia miękkiego likwidujące chrapanie
 • operacje usunięcia migdałków podniebiennych
 • operacje usunięcia torbieli bocznych i pośrodkowych szyi
 • operacje usunięcia polipów, zmian przerostowych krtani tzw. mikrochirurgia krtani przy użyciu mikroskopu operacyjnego
 • operacje usunięcia brodawczaków krtani
 • operacje poszerzenia krtani w wypadku porażenia fałdów głosowych
 • operacje uszu w stanach przewlekłego zapalenia

W stanach nagłych wykonujemy pełen zakres niezbędnych operacji:

 • tracheotomię w stanach duszności zagrażającej życiu pochodzenia krtaniowego spowodowanej nowotworem
 • operacje usunięcia ciała obcego z przełyku
 • zabiegi mające na celu zahamowanie krwotoków z nosa
 • zabiegi naprawcze w stanach po urazach dotyczących rejonu twarzy i szyi
 • nacięcie ropnia okołomigdałkowego
 • nacięcie ropowicy szyi

Pododdział Otolaryngologii wykonuje również operacje z zakresu chirurgii onkologicznej głowy i szyi

 • operacje usunięcia nowotworów skóry twarzy i szyi. W sytuacji, gdy rozmiar nowotworu uniemożliwia po wycięciu proste zamknięcie rany pooperacyjnej - wykonujemy operacje plastyczne z użyciem płatów wolnych lub uszypułowanych
 • operacje usunięcia nowotworów jam nosa i zatok przynosowych
 • operacje usunięcia nowotworów jamy ustnej i gardła w tym rozległe nowotwory wargi, języka i migdałków podniebiennych
 • operacje usunięcia nowotworów ślinianek podżuchwowych i przyusznych
 • operacje usunięcia nowotworów krtani w tym operacje oszczędzające narząd głosu – chordektomie przy użyciu lasera CO2,  jak również operacje całkowitego usunięcia krtani
 • operacje usunięcia nowotworów ucha - małżowiny usznej, przewodu słuchowego zewnętrznego
 • operacje usunięcia nowotworów węzłów chłonnych szyi.

Gdy lokalizacja i rozmiar nowotworu na to pozwala, do operacji używamy techniki laserowej  przy użyciu lasera CO2 , który pozwala nie tylko na precyzyjne usunięcie zmiany, ale również zapewnia zminimalizowanie krwawienia podczas zabiegu operacyjnego.

Od kilkunastu  miesięcy do operacji zatok wykorzystujemy technikę endoskopową - zabiegi funkcjonalnej chirurgii endoskopowej zatok pozwalają na precyzyjne usuwanie  zmian powodujących stany zapalne jak również powodują, że okres hospitalizacji pacjenta ulega znacznemu skróceniu.

W Pododdziale Otolaryngologii hospitalizujemy również chorych wymagających leczenia zachowawczego, którzy nie wymagają zabiegów operacyjnych. Leczeni są chorzy z zawrotami  głowy o etiologii błędnikowej, nagłą głuchotą, zapaleniem zatok przynosowych, zapaleniem krtani, zapaleniem ucha zewnętrznego i środkowego.

Pododdział współpracuje również z Poradnią Audiologiczną, gdzie wykonywane są wysokospecjalistyczne badania narządu słuchu audiogram: audiometria impedancyjna, otoemisja, badanie ABR oraz badanie VNG.

Pododdział Otolaryngologii zapewnia całodobową pomoc medyczną leczonym tam pacjentom, codziennie pełni 24-godzinny dyżur. Lekarze pracujący w oddziale w czasie dyżuru udzielają konsultacji laryngologicznych pacjentom zgłaszającym się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w uzasadnionych przypadkach. Co warto podkreślić jesteśmy jedynym oddziałem laryngologicznym w dawnym województwie radomskim, który pełni całodobowy dyżur lekarski i zapewnia pacjentom oddziału pomoc przez 24 godziny. Najbliższe oddziały pełniące dyżury całodobowe znajdują się w promieniu około 100km  w Warszawie, Lublinie, Kielcach.

Pododdział pełni również rolę placówki konsultacyjnej dla wszystkich oddziałów Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. Wszyscy pacjenci otrzymują kompleksową opiekę medyczną. Chorzy leczeni z powodu nowotworów, którzy wymagają leczenia skojarzonego po konsultacji onkologicznej są kwalifikowani i kierowani do dalszego leczenia – radio lub chemioterapii. Pacjenci leczeni w Pododdziale po wypisaniu podlegają systematycznej kontroli pooperacyjnej.

 

 

Ankietaskos aktualności
AKTUALNOŚCIskos aktualności

2017-10-19Nasi lekarze uczą się pracy na fiberoskopie

Laryngolodzy, pielęgniarki oraz pracownice centralnej sterylizatorni wzięły udział w szkoleniu z zakresu badań fiberoskopowych. Fiberoskop to urządzenie, dzięki któremu łatwiej zdiagnozować zmiany w obrębie nosa, gardła czy jamy ustnej. A to wszystko po to, by wystartować z programem profilaktycznym raka głowy i szyi. Szpital na Józefowie będzie go realizować.  

2017-10-18Choroba Alzheimera - objawy, leczenie, opieka nad pacjentem

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu odbyła się konferencja prasowa poświęcona chorobie Alzheimera. Niestety zachorowalność na to schorzenie wzrasta, dlatego szpital na Józefowie wraz z radomską fundajcą Pro Civitas Bono oraz szpitalem psychiatrycznym w Krychnowicach zapraszają wszystkich zainteresowanych na otwartą konferencję "Alzheimer - choroba XXI wieku", która odbędzie się 15 listopada w szpitalu przy ul. Aleksandrowicza 5.

2017-10-18Szpital kupuje nowy sprzęt za prawie 7 mln 300 tys. zł

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu otrzymał z budżetu Mazowsza prawie 7,3 mln zł na zakup specjalistycznego sprzętu. Do placówki trafi 40 nowoczesnych urządzeń m.in. na neonatologię, chirurgię, okulistykę, ginekologię, pulmonologię czy do pracowni elektrofizjologii i radiologii oraz neurologii.

2017-10-18 Oferty pracy dla lekarzy, diagnostów laboratoryjnych, mgr pedagogiki specjalnej

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o z siedzibą w Radomiu ul. Juliana Aleksandrowicza 5 zatrudni do pracy:

2017-10-17Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu na FB

Zaczynamy przygodę z jednym z najchętniej wykorzystywanych portali społecznościowych w Polsce i na świecie. Chcemy w ten sposób dotrzeć do jak najszerszej liczby odbiorców. Chcemy informować o tym, co dzieje się w szpitalu i przekazywać ważne dla pacjentów wiadomości.

2017-10-13Jesienią wirusy wracają z wakacji i nas atakują - wszystko o przeziębieniu i grypie

Chłodniejsze dni, wiatry, deszcze na zmianę ze słońcem - to idealne warunki dla wirusów. Jesienią zaczyna się sezon na przeziębienia i grypy - katar, kaszel, bół głowy, gardła, a czasami i gorączka, i bóle stawów. Trudno znieść te wszystkie dolegliwości. Na szczęście są skuteczne sposoby, by z nimi walczyć - o wszystkich mówi dr Paweł Strus, szef oddziału pediatrii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

2017-10-11Nie czekaj - przyjdź i zbadaj się. Za darmo!

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym realizowany jest program profilaktyki raka piersi. W jego ramach w zakładzie radiologii wykonywane są bezpłatne badania mammograficzne. Do skorzystania z nich na antenie Radia VOX i Radia Radom zachęcały nasze specjalistki.

2017-10-10Zapraszamy na otwartą konferencję „Alzheimer – choroba XXI wieku”

Konferencja odbędzie się w dniu 15 listopada br. w auli Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Aleksandrowicza 5 w Radomiu.

2017-10-04Światowy Dzień Onkologii. Nasze lekarki w Radiu Radom

W ramach Światowego Dnia Onkologii nasze specjalistki onkologii klinicznej: dr Justyna Górlicka-Szymczyk i dr Izabela Nankiewicz-Mikusek z Oddziału Onkologii Ogólnej udzielały wywiadu w Radiu Radom. Zapraszamy do posłuchania.

2017-10-04PAŹDZIERNIK – MIESIĄCEM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI

Zapraszamy Panie na bezpłatne badanie mammograficzne

2017-10-02Program "Ogarnij cukier” dla osób z cukrzycą

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki rozpoczęła cykl bezpłatnych interaktywnych wykładów online, podczas których w przystępny i ciekawy sposób zostaną poruszone tematy istotne dla osób chorych na cukrzycę.

2017-09-27Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. od niedzieli 1 października 2017 r., od godz. 8.00

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. informuje, że od dnia 1 października 2017 r. (niedziela) od godz. 8.00 rozpocznie funkcjonowanie Ambulatorium Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.

2017-08-23Łączy nas krew, która ratuje życie.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. bierze udział w kampanii społecznej "Łączy nas krew, która ratuje życie",

2017-08-21Konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu

Marszałek Województwa Mazowieckiego już po raz siódmy ogłosił konkurs Mazowieckie Barwy Wolontariatu.

2017-08-10 Rządowy Program Przeciwdziałania Korupcji na lata 2014-2019

W związku z realizacją przez Ministerstwo Zdrowia  Rządowego Programu Przeciwdziałania Korupcji na lata 2014-2019

2017-08-01Odbiór indywidualnej dokumentacji medycznej pacjentów przeznaczonej do brakowania (zniszczenia)

Działając na podstawie art. 29 ust. 2 Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta z dnia 6 listopada 2008 roku (Dz. U. 2009 nr 52 poz. 417 z późn. zm.)

2017-07-04Populacyjny Program Wczesnego wykrywania Raka Piersi

Zapraszamy na badania mammograficzne w ramach „Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”.

2017-05-31Transplantacja w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o.

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. z ogromną radością po raz drugi w tym roku przyjął wyrazy podziękowania przekazane przez Poltransplant dla: 

2017-05-19Choroby odkleszczowe

Choroby odkleszczowe – choroby przenoszone przez kleszcze. W Polsce najczęstszymi chorobami odkleszczowymi są borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu. Pozostałe rodzaje zakażeń są bardzo rzadkie.

2017-04-06Pobieranie materiału do badań laboratoryjnych całą dobę

Informujemy, iż od dnia 03.04.2017r. istnieje całodobowa możliwość pobrania materiału do badań laboratoryjnych od pacjentów zgłaszających się do Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej tut. Szpitala. 

2017-03-07Uroczystość z okazji uruchomienia nowo zakupionego 64-rzędowego Tomografu Komputerowego

W dniu 06.03.2017 r. w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. odbyło się uroczyste oddanie do użytkowania nowego tomografu komputerowego.  

2017-01-02Laser frakcyjny chirurgiczny

Poradnia Chirurgii Ogólnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. została doposażona w Laser frakcyjny chirurgiczny CO2 Fire Xel, wyposażony w nowoczesny skaner z systemem analizy skóry, który dzięki pomiarowi nawilżenia tkanki, pozwala na dobranie optymalnych parametrów zabiegu z zachowaniem bezpieczeństwa pacjenta, w oparciu o dane kliniczne przechowywane w pamięci. 

2016-01-07 Pierwszy zabieg zamknięcia uszka lewego przedsionka w profilaktyce udaru niedokrwiennego mózgu

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. pragnie Państwa poinformować, iż w dniu 14.12.2015r. w Oddziale Kardiologii naszego Szpitala został wykonany pierwszy zabieg zamknięcia uszka lewego przedsionka w profilaktyce udaru niedokrwiennego mózgu. 

2015-09-16Konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych

Nr sprawy 09/KO/2015

2014-07-08BADANIA KLINICZNE

Na podstawie Zarządzenia Zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. została wprowadzona procedura zawierania umów na przeprowadzenie badań klinicznych produktów leczniczych.
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA

Programy profilaktyczne

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. realizowane są Profilaktyczne Programy Zdrowotne.

Galeria foto

Zobacz galerię spacery i wirtualne wycieczki po po terenie naszego szpitala i nie tylko. Panoramy wirtualne, panoramy 360

Kontakt

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o., ul. Aleksandrowicza 5, 26 - 617 Radom, Centrala tel. 48 361-30-00, fax 48 345-11-18
UE
<

NIP 7962963679, REGON 670209356
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIV Wydział Gospodarczy
KRS 0000490819 ;
Nr konta bankowego 85 1240 5703 1111 0000 4903 1548 Bank PKO S.A. Oddział Radom
Kapitał Zakładowy – 81 800 000 00 zł

Strona www.wss.com.pl używa plików cookies by w pełni poprawnie prezentować zawarte w niej treści oraz gromadzić statystyki ruchu. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce plików cookies.

created by ITDOT
drukuj