kontakt CENTRALA 48 361 30 00 wszystkie kontakty »
mapa serwisu
mapa strony
strona główna
strona główna
kontakt
kontakty
bip
STRONA GŁÓWNA »ODDZIAŁY » Oddział Pediatryczny »

Oddział Pediatryczny

Kierownik Oddziału Pediatrycznego: lek Paweł Strus - specjalista pediatra 

tel. do sekretariatu: 48 361-37-59

Kierownik Zespołu Pielęgniarskiego: mgr Zofia Rojek specjalista pielęgniarstwa pediatrycznego

tel. 48 361-49-50

Dyżurka pielęgniarek odcinek niemowlęcy tel. 48 361-37-50

Dyżurka pielęgniarek tel. 48 361-37-58

Lokalizacja: VII piętro budynek główny szpitala

Liczba łóżek: 28

Oddział posiada 28 łóżka na salach 2 i 3 osobowych w tym jedna separatka; podzielony jest na odcinek dzieci starszych i odcinek niemowlęcy.

Personel oddziału stanowi wykwalifikowany i doświadczony zespół lekarsko - pielęgniarski.

Zespół lekarski pracuje w systemie równoważono- dyżurowym.

W Oddziale pediatrycznym leczymy choroby z zakresu:

1. Układu oddechowego: zapalenia oskrzeli,zapalenia płuc,zapalenia krtani, zaostrzenia astmy oskrzelowej,zapalenia ucha środkowego,zapalenia węzłów chłonnych, oraz wstępna diagnostyka wad wrodzonych układu oddechowego.

2. Układu krążenia: wstępna diagnostyka wad serca,diagnostyka nadciśnienia tętniczego, diagnostyka zaburzeń rytmu serca.

3. Choroby metaboliczna: kwasica ketonowa w cukrzycy typu 1,diagnostyka otyłości.

4. Choroby endokrynologiczne:wstępna diagnostyka.

5.Układu moczowego: zakażenia układu moczowego,odmiedniczkowe zapalenie nerek,zespół nerczycowy,wstępna diagnostyka wad układu moczowego, moczenia nocnego i dziennego i  kamicy nerkowej.

6. Układu nerwowego:wstępna diagnostyka zaburzeń napadowych,wodogłowia, małogłowia, zaburzenia rozwoju psychoruchowego.

7. Układu pokarmowego:biegunki ostre i przewlekłe do 2 roku życia,choroby wrzodowe żołądka i dwunastnicy,wstępna diagnostyka chorób wątroby,wstępna diagnostyka chorób wątroby,wstępna diagnostyka zapaleń jelit, w tym zapaleń nieistotnych oraz celiakii,choroby pasożytnicze,zaparcia, choroby trzustki.

8. Układu mięśniowo- stawowego: wstępna diagnostyka zapalenia stawów.

9. Skóra: zaostrzenie AZS, pokrzywki, zapalenia naczyń,plamice,rumień guzowaty,rumień wielopostaciowy.

10. Wstępna diagnostyka chorób rozrostowych.

W procesie diagnostyczno- leczniczym, na co dzień, Oddział Pediatryczny współpracuje z:

·     Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziałem Chirurgii Dziecięcej, Oddziałem Laryngologicznym, Zakładem Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej.

·     Poradniami Specjalistycznymi: Alergologii Dziecięcej (testy skórne, spirometria, immunoterapia swoista), Kardiologii Dziecięcej(Echokardiografia, Holter EKG, Holter RR), Gastrologii Dziecięcej (badania endoskopowe), Audiologiczną, Okulistyczną, Ginekologiczną, Ortopedyczną, Rehabilitacyjną

.     z pracownią EEG bez możliwości konsultacji neurologa dziecięcego,

·      Psychologiem Klinicznym.

W sytuacjach klinicznych wymagających leczenia i diagnostyki wysokospecjalistycznej oddział współpracuje z IP Centrum Zdrowia Dziecka , Instytutem Matki i Dziecka oraz Klinikami Pediatrycznymi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W czasie hospitalizacji w ciągu całej doby z dzieckiem może przebywać jedno z rodziców.

Oddział Pediatryczny jest wpisany na listę Ministra Zdrowia jako jednostka uprawniona do prowadzenia specjalizacji z zakresu pediatrii - 12 miejsc.

W czasie hospitalizacji dzieci uczestniczą w zajęciach wychowawczych (w zakresie zajęć pozalekcyjnych) prowadzonych przez nauczyciela dyplomowanego.

Prace plastyczne pacjentów wykonywane pod kierunkiem Pani mgr Moniki Pogody są nagradzane w ogólnopolskich konkursach.

W ramach projektu ,,Kubuś maluje oddziały dziecięce” realizowanego przez MASPEX Wadowice Sp. z o.o. Oddział Pediatryczny Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. dołączył do grona ,,Kubusiowych Szpitali”. 

Ankietaskos aktualności
AKTUALNOŚCIskos aktualności

2018-06-18PROGRAM PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW GŁOWY I SZYI - ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNE BADANIA LARYNGOLOGICZNE

REGIONALNY PROGRAM PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW GŁOWY I SZYI "ZAPOBIEGAJ, DZIAŁAJ Z GŁOWĄ" Na badanie nie jest wymagane skierowanie ZAPISY na badania w dniach: poniedziałek - piątek w godz. 7.00 - 14.30

2018-06-12 UDZIAŁ NASZEGO SZPITALA W VI PIKNIKU ZDROWIA MOŻEMY UZANĆ ZA SUKCES

W dniu 10 czerwca 2018 r. odbył się VI Piknik Zdrowia. Wzorem lat poprzednich Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. czynnie uczestniczył w Pikniku. W naszym punkcie pomiarowo-edukacyjnym można było wykonać pomiar stężenia cholesterolu, stężenia cukru we krwi oraz pomiar ciśnienia tętniczego.

2018-05-25Informacja w sprawie Ochrony Danych Osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:  

2018-05-24Wsparcie finansowe z Samorządu Województwa Mazowieckiego

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. otrzymał wsparcie finansowe z Samorządu Województwa Mazowieckiego na utworzenie Pracowni Leku Cytotoksycznego oraz na zakup angiografu fluoresceinowego dla potrzeb Poradni Okulistycznej    

2018-05-18Szpital bez Bólu - recertyfikacja na kolejne trzy lata

W dniu 16 maja 2018 r. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. brał udział w kolejnej, już trzeciej  recertyfikacji

2018-04-05 Projekt "Łączy Nas Pacjent"

Rzecznik Praw Pacjenta wraz z największymi organizacjami pozarządowymi w Polsce realizuje projekt pn "Łączy nas pacjent". Od marca 2018r. pod bezpłatnym numerem infolinii 800-190-590 

2018-03-09Mazowsze dla Syrii

Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zainicjowało akcję "Mazowsze dla Syrii".

2018-01-26Jesteś po 40-tce? Sprawdź swoje jelito grube. Uniknij raka. Zrób kolonoskopię w szpitalu na Józefowie za darmo!

Czy wiesz, że każdego dnia z powodu nowotworu jelita grubego umiera w Polsce aż 28 osób? Z danych Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że liczba zachorowań na nowotwory złośliwe jelita grubego w Polsce wynosi co roku 17 tysięcy. Polska odnotowuje najwyższą dynamikę liczby zachorowań na raka jelita grubego w całej Europie*. Ministerstwo Zdrowia chce z tym walczyć poprzez realizację darmowych badań kolonoskopowych w polskich szpitalach – wśród nich jest Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu.

2018-01-17Masz wyznaczony termin zabiegu? Staw się w Izbie Przyjęć Planowych!

Dla komfortu i oszczędności czasu naszych pacjentów została utworzona Izba Przyjęć Planowych. Już nie trzeba stać w długich kolejkach do izby przyjęć na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym razem z nagłymi przypadkami. Teraz pacjenci z wyznaczonymi terminami zabiegów przychodzą do szpitala właśnie w tych terminach i przez Izbę Przyjęć Planowych trafiają na dany oddział.

2018-01-12Rodzisz w naszym szpitalu? Możemy pobrać Twoją krew pępowinową!

Ale nie tylko – położne i lekarze pracujący w naszej lecznicy mogą pobrać również fragment sznura pępowinowego czy fragment łożyska. Są do tych zadań specjalnie przeszkoleni. Placówka ma podpisane umowy z kilkoma bankami komórek macierzystych. Sprawdź, z jakimi, jak wygląda procedura i jakie korzyści może przynieść pobranie i przechowywanie takiego materiału biologicznego.

2017-12-13Świadoma zgoda pacjenta a obowiązki informacyjne lekarza

W kontaktach między lekarzem a pacjentem ważna jest świadoma zgoda pacjenta na leczenie. Lekarz ma obowiązek poinformować go, jaki jest jego stan zdrowia, jaka forma leczenia będzie dla niego najlepsza i jakie może przynieść ewentualne skutki. Jak prawnie to powinno wyglądać? Pacjencie, lekarzu - ten artykuł jest dla ciebie.

2017-12-08Prawa pacjenta a obowiązki informacyjne lekarza - szkolenie

W środę 13. grudnia o godz. 12.00 w auli Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu odbędzie się szkolenie na temat ,,Świadoma zgoda pacjenta, a obowiązki informacyjne lekarza w świetle aktualnych przepisów prawa. Prawa pacjenta, a obowiązki podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych. Cywilnoprawne konsekwencje naruszenia praw pacjenta w postaci roszczeń medycznych”. Szkolenie jest przeznaczone dla personelu szpitala na Józefowie.

2017-11-24Kobieto! Sprawdź swoją cytologię!

Czy wiesz, że rak szyjki macicy jest drugim, po raku piersi, najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet po 45. roku życia? Każdego roku w Polsce prawie 4 tys. kobiet dowiaduje się, że ma tego raka – połowa z nich umiera. Nie pozwól, żeby dopadł i Ciebie – przyjdź na bezpłatną cytologię do szpitala na radomskim Józefowie.

2017-10-27Zmiany na parkingu przy szpitalu od 1. listopada

Już nie będzie opłat za postój na parkingu przed lecznicą u pracownika ochrony. Od 1. listopada parking będzie samoobsługowy. Pacjenci i odwiedzający będą wjeżdżać i wyjeżdżać na parking przez szlabany, a opłaty za postój będą opłacać w kasie automatycznej gotówką lub kartą PayPass. Pobyt do 15 min. na parkingu będzie za darmo! Będzie też monitoring.

2017-10-25Skorzystaj z mammografii za darmo

Zachęcamy panie 50+ do zbadania się w ramach programu profilaktycznego raka piersi. Badania mammograficzne można wykonać bezpłatnie w naszym szpitalu. Nie potrzebne jest skierowanie. Wystarczy zadzwonić i się umówić. O tym wszystkich w Radiu Plus mówiły nasze specjalistki.

2017-09-27Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. od niedzieli 1 października 2017 r., od godz. 8.00

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. informuje, że od dnia 1 października 2017 r. (niedziela) od godz. 8.00 rozpocznie funkcjonowanie Ambulatorium Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.

2017-08-01Odbiór indywidualnej dokumentacji medycznej pacjentów przeznaczonej do brakowania (zniszczenia)

Działając na podstawie art. 29 ust. 2 Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta z dnia 6 listopada 2008 roku (Dz. U. 2009 nr 52 poz. 417 z późn. zm.)

2017-07-04Populacyjny Program Wczesnego wykrywania Raka Piersi

Zapraszamy na badania mammograficzne w ramach „Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”.
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA

Programy profilaktyczne

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. realizowane są Profilaktyczne Programy Zdrowotne.

Galeria foto

Zobacz galerię spacery i wirtualne wycieczki po po terenie naszego szpitala i nie tylko. Panoramy wirtualne, panoramy 360

Kontakt

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o., ul. Aleksandrowicza 5, 26 - 617 Radom, Centrala tel. 48 361-30-00, fax 48 345-11-18
UE
<

NIP 7962963679, REGON 670209356
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIV Wydział Gospodarczy
KRS 0000490819 ;
Nr konta bankowego 85 1240 5703 1111 0000 4903 1548 Bank PKO S.A. Oddział Radom
Kapitał Zakładowy – 70 000 000 00 zł

Strona www.wss.com.pl używa plików cookies by w pełni poprawnie prezentować zawarte w niej treści oraz gromadzić statystyki ruchu. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce plików cookies.

created by ITDOT
drukuj