kontakt CENTRALA 48 361 30 00 wszystkie kontakty »
mapa serwisu
mapa strony
strona główna
strona główna
kontakt
kontakty
bip
STRONA GŁÓWNA »ODDZIAŁY » Pododdział Otolaryngologii »

Pododdział Otolaryngologii

Pododdział Otolaryngologii

dr n med. Wojciech Chlebny specjalista otolaryngolog

tel. do sekretariatu: 48 361-33-61

Pielęgniarka koordynująca:  mgr Lidia Narożnik 

tel. 48 361-49-88

Dyżurka pielęgniarek tel. 48 361-33-65

Lokalizacja: IV pietro budynek główny szpitala

Od dnia 1 pazdziernika 2017 roku Oddział Otolaryngologii funkcjonuje w strukturze Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jako Pododdział Otolaryngologii. Pododdział  zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń nosa i zatok przynosowych, jamy ustnej, gardła, krtani oraz uszu. Dysponuje 16 łóżkami. Integralną częścią oddziału jest Blok Operacyjny na którym znajdują się 2 sale operacyjne. Pacjenci po zabiegach operacyjnych do czasu przewiezienia na własną salę przebywają na 3 osobowej sali pooperacyjnej z pełnym monitorowaniem stanu chorego.

Zespół lekarski posiada duże  doświadczenie w zabiegach z zakresu chirurgii głowy i szyi tzn.: nosa, jamy ustnej,  gardła, krtani i uszu.

Personel lekarski systematycznie doskonali swoją wiedzę medyczną biorąc udział w konferencjach medycznych oraz różnego typu kursach i szkoleniach w klinikach laryngologicznych. W Pododdziale Otolaryngologii  hospitalizujemy  rocznie około 1500 chorych i wykonujemy około 1300 zabiegów operacyjnych u pacjentów we wszystkich przedziałach wiekowych. Dzieci hospitalizujemy od 3 roku życia.

W zakresie  laryngologii dziecięcej wykonujemy:

 • operacje usunięcia migdałka gardłowego i migdałków podniebiennych
 • operacje wstawienia drenów wentylacyjnych  w zapaleniu wysiękowym ucha
 • operacje plastyki krótkiego wędzidełka języka
 • operacje usunięcia torbieli warg i jamy ustnej

W zakresie laryngologii dla dorosłych wykonujemy:

 • operacje repozycji kości nosa po urazach nosa
 • operacje korekty skrzywionej przegrody nosa
 • operacje plastyki małżowin nosowych
 • operacje usunięcia polipów nosa
 • operacje FESS w stanach zapalnych zatok przynosowych
 • operacje usunięcia zmian nosa o charakterze rhinophyma
 • operacje korekty podniebienia miękkiego likwidujące chrapanie
 • operacje usunięcia migdałków podniebiennych
 • operacje usunięcia torbieli bocznych i pośrodkowych szyi
 • operacje usunięcia polipów, zmian przerostowych krtani tzw. mikrochirurgia krtani przy użyciu mikroskopu operacyjnego
 • operacje usunięcia brodawczaków krtani
 • operacje poszerzenia krtani w wypadku porażenia fałdów głosowych
 • operacje uszu w stanach przewlekłego zapalenia

W stanach nagłych wykonujemy pełen zakres niezbędnych operacji:

 • tracheotomię w stanach duszności zagrażającej życiu pochodzenia krtaniowego spowodowanej nowotworem
 • operacje usunięcia ciała obcego z przełyku
 • zabiegi mające na celu zahamowanie krwotoków z nosa
 • zabiegi naprawcze w stanach po urazach dotyczących rejonu twarzy i szyi
 • nacięcie ropnia okołomigdałkowego
 • nacięcie ropowicy szyi

Pododdział Otolaryngologii wykonuje również operacje z zakresu chirurgii onkologicznej głowy i szyi

 • operacje usunięcia nowotworów skóry twarzy i szyi. W sytuacji, gdy rozmiar nowotworu uniemożliwia po wycięciu proste zamknięcie rany pooperacyjnej - wykonujemy operacje plastyczne z użyciem płatów wolnych lub uszypułowanych
 • operacje usunięcia nowotworów jam nosa i zatok przynosowych
 • operacje usunięcia nowotworów jamy ustnej i gardła w tym rozległe nowotwory wargi, języka i migdałków podniebiennych
 • operacje usunięcia nowotworów ślinianek podżuchwowych i przyusznych
 • operacje usunięcia nowotworów krtani w tym operacje oszczędzające narząd głosu – chordektomie przy użyciu lasera CO2,  jak również operacje całkowitego usunięcia krtani
 • operacje usunięcia nowotworów ucha - małżowiny usznej, przewodu słuchowego zewnętrznego
 • operacje usunięcia nowotworów węzłów chłonnych szyi.

Gdy lokalizacja i rozmiar nowotworu na to pozwala, do operacji używamy techniki laserowej  przy użyciu lasera CO2 , który pozwala nie tylko na precyzyjne usunięcie zmiany, ale również zapewnia zminimalizowanie krwawienia podczas zabiegu operacyjnego.

Od kilkunastu  miesięcy do operacji zatok wykorzystujemy technikę endoskopową - zabiegi funkcjonalnej chirurgii endoskopowej zatok pozwalają na precyzyjne usuwanie  zmian powodujących stany zapalne jak również powodują, że okres hospitalizacji pacjenta ulega znacznemu skróceniu.

W Pododdziale Otolaryngologii hospitalizujemy również chorych wymagających leczenia zachowawczego, którzy nie wymagają zabiegów operacyjnych. Leczeni są chorzy z zawrotami  głowy o etiologii błędnikowej, nagłą głuchotą, zapaleniem zatok przynosowych, zapaleniem krtani, zapaleniem ucha zewnętrznego i środkowego.

Pododdział współpracuje również z Poradnią Audiologiczną, gdzie wykonywane są wysokospecjalistyczne badania narządu słuchu audiogram: audiometria impedancyjna, otoemisja, badanie ABR oraz badanie VNG.

Pododdział Otolaryngologii zapewnia całodobową pomoc medyczną leczonym tam pacjentom, codziennie pełni 24-godzinny dyżur. Lekarze pracujący w oddziale w czasie dyżuru udzielają konsultacji laryngologicznych pacjentom zgłaszającym się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w uzasadnionych przypadkach. Co warto podkreślić jesteśmy jedynym oddziałem laryngologicznym w dawnym województwie radomskim, który pełni całodobowy dyżur lekarski i zapewnia pacjentom oddziału pomoc przez 24 godziny. Najbliższe oddziały pełniące dyżury całodobowe znajdują się w promieniu około 100km  w Warszawie, Lublinie, Kielcach.

Pododdział pełni również rolę placówki konsultacyjnej dla wszystkich oddziałów Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. Wszyscy pacjenci otrzymują kompleksową opiekę medyczną. Chorzy leczeni z powodu nowotworów, którzy wymagają leczenia skojarzonego po konsultacji onkologicznej są kwalifikowani i kierowani do dalszego leczenia – radio lub chemioterapii. Pacjenci leczeni w Pododdziale po wypisaniu podlegają systematycznej kontroli pooperacyjnej.

 

 

Ankietaskos aktualności
AKTUALNOŚCIskos aktualności

2018-06-18PROGRAM PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW GŁOWY I SZYI - ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNE BADANIA LARYNGOLOGICZNE

REGIONALNY PROGRAM PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW GŁOWY I SZYI "ZAPOBIEGAJ, DZIAŁAJ Z GŁOWĄ" Na badanie nie jest wymagane skierowanie ZAPISY na badania w dniach: poniedziałek - piątek w godz. 7.00 - 14.30

2018-06-12 UDZIAŁ NASZEGO SZPITALA W VI PIKNIKU ZDROWIA MOŻEMY UZANĆ ZA SUKCES

W dniu 10 czerwca 2018 r. odbył się VI Piknik Zdrowia. Wzorem lat poprzednich Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. czynnie uczestniczył w Pikniku. W naszym punkcie pomiarowo-edukacyjnym można było wykonać pomiar stężenia cholesterolu, stężenia cukru we krwi oraz pomiar ciśnienia tętniczego.

2018-05-25Informacja w sprawie Ochrony Danych Osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:  

2018-05-24Wsparcie finansowe z Samorządu Województwa Mazowieckiego

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. otrzymał wsparcie finansowe z Samorządu Województwa Mazowieckiego na utworzenie Pracowni Leku Cytotoksycznego oraz na zakup angiografu fluoresceinowego dla potrzeb Poradni Okulistycznej    

2018-05-18Szpital bez Bólu - recertyfikacja na kolejne trzy lata

W dniu 16 maja 2018 r. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. brał udział w kolejnej, już trzeciej  recertyfikacji

2018-04-05 Projekt "Łączy Nas Pacjent"

Rzecznik Praw Pacjenta wraz z największymi organizacjami pozarządowymi w Polsce realizuje projekt pn "Łączy nas pacjent". Od marca 2018r. pod bezpłatnym numerem infolinii 800-190-590 

2018-03-09Mazowsze dla Syrii

Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zainicjowało akcję "Mazowsze dla Syrii".

2018-01-26Jesteś po 40-tce? Sprawdź swoje jelito grube. Uniknij raka. Zrób kolonoskopię w szpitalu na Józefowie za darmo!

Czy wiesz, że każdego dnia z powodu nowotworu jelita grubego umiera w Polsce aż 28 osób? Z danych Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że liczba zachorowań na nowotwory złośliwe jelita grubego w Polsce wynosi co roku 17 tysięcy. Polska odnotowuje najwyższą dynamikę liczby zachorowań na raka jelita grubego w całej Europie*. Ministerstwo Zdrowia chce z tym walczyć poprzez realizację darmowych badań kolonoskopowych w polskich szpitalach – wśród nich jest Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu.

2018-01-17Masz wyznaczony termin zabiegu? Staw się w Izbie Przyjęć Planowych!

Dla komfortu i oszczędności czasu naszych pacjentów została utworzona Izba Przyjęć Planowych. Już nie trzeba stać w długich kolejkach do izby przyjęć na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym razem z nagłymi przypadkami. Teraz pacjenci z wyznaczonymi terminami zabiegów przychodzą do szpitala właśnie w tych terminach i przez Izbę Przyjęć Planowych trafiają na dany oddział.

2018-01-12Rodzisz w naszym szpitalu? Możemy pobrać Twoją krew pępowinową!

Ale nie tylko – położne i lekarze pracujący w naszej lecznicy mogą pobrać również fragment sznura pępowinowego czy fragment łożyska. Są do tych zadań specjalnie przeszkoleni. Placówka ma podpisane umowy z kilkoma bankami komórek macierzystych. Sprawdź, z jakimi, jak wygląda procedura i jakie korzyści może przynieść pobranie i przechowywanie takiego materiału biologicznego.

2017-12-13Świadoma zgoda pacjenta a obowiązki informacyjne lekarza

W kontaktach między lekarzem a pacjentem ważna jest świadoma zgoda pacjenta na leczenie. Lekarz ma obowiązek poinformować go, jaki jest jego stan zdrowia, jaka forma leczenia będzie dla niego najlepsza i jakie może przynieść ewentualne skutki. Jak prawnie to powinno wyglądać? Pacjencie, lekarzu - ten artykuł jest dla ciebie.

2017-12-08Prawa pacjenta a obowiązki informacyjne lekarza - szkolenie

W środę 13. grudnia o godz. 12.00 w auli Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu odbędzie się szkolenie na temat ,,Świadoma zgoda pacjenta, a obowiązki informacyjne lekarza w świetle aktualnych przepisów prawa. Prawa pacjenta, a obowiązki podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych. Cywilnoprawne konsekwencje naruszenia praw pacjenta w postaci roszczeń medycznych”. Szkolenie jest przeznaczone dla personelu szpitala na Józefowie.

2017-11-24Kobieto! Sprawdź swoją cytologię!

Czy wiesz, że rak szyjki macicy jest drugim, po raku piersi, najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet po 45. roku życia? Każdego roku w Polsce prawie 4 tys. kobiet dowiaduje się, że ma tego raka – połowa z nich umiera. Nie pozwól, żeby dopadł i Ciebie – przyjdź na bezpłatną cytologię do szpitala na radomskim Józefowie.

2017-10-27Zmiany na parkingu przy szpitalu od 1. listopada

Już nie będzie opłat za postój na parkingu przed lecznicą u pracownika ochrony. Od 1. listopada parking będzie samoobsługowy. Pacjenci i odwiedzający będą wjeżdżać i wyjeżdżać na parking przez szlabany, a opłaty za postój będą opłacać w kasie automatycznej gotówką lub kartą PayPass. Pobyt do 15 min. na parkingu będzie za darmo! Będzie też monitoring.

2017-10-25Skorzystaj z mammografii za darmo

Zachęcamy panie 50+ do zbadania się w ramach programu profilaktycznego raka piersi. Badania mammograficzne można wykonać bezpłatnie w naszym szpitalu. Nie potrzebne jest skierowanie. Wystarczy zadzwonić i się umówić. O tym wszystkich w Radiu Plus mówiły nasze specjalistki.

2017-09-27Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. od niedzieli 1 października 2017 r., od godz. 8.00

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. informuje, że od dnia 1 października 2017 r. (niedziela) od godz. 8.00 rozpocznie funkcjonowanie Ambulatorium Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.

2017-08-01Odbiór indywidualnej dokumentacji medycznej pacjentów przeznaczonej do brakowania (zniszczenia)

Działając na podstawie art. 29 ust. 2 Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta z dnia 6 listopada 2008 roku (Dz. U. 2009 nr 52 poz. 417 z późn. zm.)

2017-07-04Populacyjny Program Wczesnego wykrywania Raka Piersi

Zapraszamy na badania mammograficzne w ramach „Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”.
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA

Programy profilaktyczne

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. realizowane są Profilaktyczne Programy Zdrowotne.

Galeria foto

Zobacz galerię spacery i wirtualne wycieczki po po terenie naszego szpitala i nie tylko. Panoramy wirtualne, panoramy 360

Kontakt

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o., ul. Aleksandrowicza 5, 26 - 617 Radom, Centrala tel. 48 361-30-00, fax 48 345-11-18
UE
<

NIP 7962963679, REGON 670209356
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIV Wydział Gospodarczy
KRS 0000490819 ;
Nr konta bankowego 85 1240 5703 1111 0000 4903 1548 Bank PKO S.A. Oddział Radom
Kapitał Zakładowy – 70 000 000 00 zł

Strona www.wss.com.pl używa plików cookies by w pełni poprawnie prezentować zawarte w niej treści oraz gromadzić statystyki ruchu. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce plików cookies.

created by ITDOT
drukuj