kontakt CENTRALA 48 361 30 00 wszystkie kontakty »
mapa serwisu
mapa strony
strona główna
strona główna
kontakt
kontakty
bip
STRONA GŁÓWNA »AKTUALNOŚCI » PROGRAM PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW GŁOWY I SZYI - ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNE BADANIA LARYNGOLOGICZNE »

PROGRAM PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW GŁOWY I SZYI - ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNE BADANIA LARYNGOLOGICZNE

REGIONALNY PROGRAM PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW GŁOWY I SZYI "ZAPOBIEGAJ, DZIAŁAJ Z GŁOWĄ"
Na badanie nie jest wymagane skierowanie
ZAPISY na badania w dniach: poniedziałek - piątek w godz. 7.00 - 14.30

pod numerem tel. 48 361-49-88 lub osobiście w sekretariacie Pododdziału Otolaryngologii ul. Juliana Aleksandrowicza 5, IV piętro

Koordynator Programu: Pani Teresa Kwiatkowska tel. 48 361-49-88

Jednym z priorytetów działalności Pododdziału Otolaryngologii jest diagnostyka i leczenie nowotworów głowy i szyi. Nowotwory tego regionu stanowią istotny problem diagnostyczny i leczniczy. Guzy złośliwe tej okolicy obejmują 5% wszystkich guzów złośliwych występujących u ludzi. Postępowanie z tymi guzami leży w zakresie kilku specjalności medycznych. Zadowalające wyniki leczenia są zawsze uzależnione od wczesnego rozpoznania. W ostatnich latach obserwuje się stały wzrost zachorowalności na

nowotwory w obrębie głowy i szyi. Związane jest to ze stałym wzrostem ludności miast (wpływ zanieczyszczenia środowiska ), wzrostem liczby ludzi starszych. Nowotwory głowy i szyi ze względu na swoje umiejscowienie często wywołują objawy niecharakterystyczne podobne do tych, które towarzyszą zwykłym infekcjom górnych dróg oddechowych jak: ból gardła, ból podczas połykania, chrypka.

Skuteczne leczenie nowotworów zależy przede wszystkim od ich wczesnego wykrycia czyli postawienia właściwej diagnozy lekarskiej. Skuteczność leczenia nowotworów wykrywanych we wczesnym stadium może sięgać nawet 100%. Niestety wyniki leczenia chorych z nowotworami głowy i szyi są w Polsce dużo poniżej oczekiwań i należą do jednych z najgorszych spośród wszystkich nowotworów leczonych w naszym kraju. Przede wszystkim jest to związane ze znacznym stopniem zaawansowania narządowego choroby w momencie zgłoszenia się chorego do leczenia. Większość chorych zgłasza się do leczenia w bardzo późnym stadium, III lub ostatnim IV stopniu zaawansowania klinicznego, często uniemożliwiającym przeprowadzenie oszczędzających zabiegów

operacyjnych, często w ogóle uniemożliwiających jakiekolwiek leczenie radykalne, dające szansę na całkowite wyleczenie. Chorzy często czekają do przysłowiowej ostatniej chwili gdy na przykład z powodu rozmiarów guza nie mogą nic połykać lub z silną dusznością uniemożliwiającą oddychanie w guzach krtani. Właśnie z tego powodu, aby taka diagnostyka była jak najszybsza nasz Pododdział przystąpił do programu „ Zapobiegaj i działaj z głową”.

 

Celami projektu jest wczesne wykrycie choroby nowotworowej, skoordynowana opieka nad pacjentem począwszy od profilaktyki przez diagnozę i leczenie, wzrost świadomości społecznej i medycznej na temat nowotworów głosy i szyi, zbudowanie trwałych trendów profilaktyki nowotworów głowy i szyi. Chorzy do udziału w programie mogą zgłaszać się osobiście lub na podstawie zgłoszeń telefonicznych, jak również mogą być kierowani przez lekarzy POZ.

Po wypełnieniu ankiety i kwalifikacji do programu wykonane będzie u nich pełne badanie laryngologiczne włącznie z użyciem nasofiberoskopu, czyli nowoczesnego urządzenia wyposażonego w mini kamerę, która potrafi zobrazować obszary trudno dostępne w klasycznym badaniu laryngologicznym. W przypadku wykrycia zmian budzących podejrzenie tła nowotworowego u chorych zostanie wdrożona pełna diagnostyka onkologiczna polegająca na pobraniu wycinka do badania histopatologicznego i wykonanie badań obrazowych jak tomografia komputerowa czy w wybranych przypadkach rezonans magnetyczny. W skutecznym leczeniu choroby nowotworowej konieczne jest jak najszybsze wykrycie nowotworu. Dotychczas w ramach programu zostało przebadanych 300 osób.

Dlatego mamy nadzieję, że ww. program profilaktyczny w wydatnym stopniu przyczyni się do poprawienia niekorzystnych statystyk co będzie miało bezpośrednie przełożenie na umożliwienie wielu pacjentom osiągnięcie pełnego wyleczenia.

INFORMACJE DLA PACJENTA

Program profilaktyki nowotworów głowy i szyi skierowany jest do osób z przedziału wiekowego 40-65 lat, które zaobserwowały u siebie trwające powyżej 3 tygodni, nie związane z infekcją objawy tj.

  • pieczenie języka

  • niegojące się owrzodzenia,

  • białe, czerwone naloty w jamie ustnej

  • ból gardła, dyskomfort przy połykaniu

  • niedrożność nosa

  • krwawe wycieki z nosa, a przede wszystkim chrypka.

 

                                 Zarząd

Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o.

 

 

Ankietaskos aktualności
AKTUALNOŚCIskos aktualności

2018-07-09Otwarcie Sali Hybrydowej

Uroczystość otwarcia nowoutworzonej sali hybrydowej, oddania do użytkowania nowego pomieszczenia Pracowni Elektrofizjologii – sali do zabiegów ablacji oraz zakończenia modernizacji pomieszczeń oddziałów w budynku D

2018-06-22Nowe badanie dla kobiet w ciąży - kwasy żółciowe

Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej poszerzył swój panel badań o nowy parametr – całkowite kwasy żółciowe.

2018-06-21Krewkarta - wykonaj ją w naszym szpitalu!

Od stycznia 2018 roku Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu wykonuje Karty Identyfikacyjne Grup Krwi – KREWKARTY. W nagłych przypadkach może uratować nam życie!  

2018-06-18PROGRAM PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW GŁOWY I SZYI - ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNE BADANIA LARYNGOLOGICZNE

REGIONALNY PROGRAM PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW GŁOWY I SZYI "ZAPOBIEGAJ, DZIAŁAJ Z GŁOWĄ" Na badanie nie jest wymagane skierowanie ZAPISY na badania w dniach: poniedziałek - piątek w godz. 7.00 - 14.30

2018-06-12 UDZIAŁ NASZEGO SZPITALA W VI PIKNIKU ZDROWIA MOŻEMY UZANĆ ZA SUKCES

W dniu 10 czerwca 2018 r. odbył się VI Piknik Zdrowia. Wzorem lat poprzednich Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. czynnie uczestniczył w Pikniku. W naszym punkcie pomiarowo-edukacyjnym można było wykonać pomiar stężenia cholesterolu, stężenia cukru we krwi oraz pomiar ciśnienia tętniczego.

2018-05-25Informacja w sprawie Ochrony Danych Osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:  

2018-05-24Wsparcie finansowe z Samorządu Województwa Mazowieckiego

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. otrzymał wsparcie finansowe z Samorządu Województwa Mazowieckiego na utworzenie Pracowni Leku Cytotoksycznego oraz na zakup angiografu fluoresceinowego dla potrzeb Poradni Okulistycznej    

2018-05-18Szpital bez Bólu - recertyfikacja na kolejne trzy lata

W dniu 16 maja 2018 r. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. brał udział w kolejnej, już trzeciej  recertyfikacji

2018-04-05 Projekt "Łączy Nas Pacjent"

Rzecznik Praw Pacjenta wraz z największymi organizacjami pozarządowymi w Polsce realizuje projekt pn "Łączy nas pacjent". Od marca 2018r. pod bezpłatnym numerem infolinii 800-190-590 

2018-03-09Mazowsze dla Syrii

Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zainicjowało akcję "Mazowsze dla Syrii".

2018-01-26Jesteś po 40-tce? Sprawdź swoje jelito grube. Uniknij raka. Zrób kolonoskopię w szpitalu na Józefowie za darmo!

Czy wiesz, że każdego dnia z powodu nowotworu jelita grubego umiera w Polsce aż 28 osób? Z danych Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że liczba zachorowań na nowotwory złośliwe jelita grubego w Polsce wynosi co roku 17 tysięcy. Polska odnotowuje najwyższą dynamikę liczby zachorowań na raka jelita grubego w całej Europie*. Ministerstwo Zdrowia chce z tym walczyć poprzez realizację darmowych badań kolonoskopowych w polskich szpitalach – wśród nich jest Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu.

2018-01-17Masz wyznaczony termin zabiegu? Staw się w Izbie Przyjęć Planowych!

Dla komfortu i oszczędności czasu naszych pacjentów została utworzona Izba Przyjęć Planowych. Już nie trzeba stać w długich kolejkach do izby przyjęć na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym razem z nagłymi przypadkami. Teraz pacjenci z wyznaczonymi terminami zabiegów przychodzą do szpitala właśnie w tych terminach i przez Izbę Przyjęć Planowych trafiają na dany oddział.

2018-01-12Rodzisz w naszym szpitalu? Możemy pobrać Twoją krew pępowinową!

Ale nie tylko – położne i lekarze pracujący w naszej lecznicy mogą pobrać również fragment sznura pępowinowego czy fragment łożyska. Są do tych zadań specjalnie przeszkoleni. Placówka ma podpisane umowy z kilkoma bankami komórek macierzystych. Sprawdź, z jakimi, jak wygląda procedura i jakie korzyści może przynieść pobranie i przechowywanie takiego materiału biologicznego.

2017-12-13Świadoma zgoda pacjenta a obowiązki informacyjne lekarza

W kontaktach między lekarzem a pacjentem ważna jest świadoma zgoda pacjenta na leczenie. Lekarz ma obowiązek poinformować go, jaki jest jego stan zdrowia, jaka forma leczenia będzie dla niego najlepsza i jakie może przynieść ewentualne skutki. Jak prawnie to powinno wyglądać? Pacjencie, lekarzu - ten artykuł jest dla ciebie.

2017-12-08Prawa pacjenta a obowiązki informacyjne lekarza - szkolenie

W środę 13. grudnia o godz. 12.00 w auli Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu odbędzie się szkolenie na temat ,,Świadoma zgoda pacjenta, a obowiązki informacyjne lekarza w świetle aktualnych przepisów prawa. Prawa pacjenta, a obowiązki podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych. Cywilnoprawne konsekwencje naruszenia praw pacjenta w postaci roszczeń medycznych”. Szkolenie jest przeznaczone dla personelu szpitala na Józefowie.

2017-11-24Kobieto! Sprawdź swoją cytologię!

Czy wiesz, że rak szyjki macicy jest drugim, po raku piersi, najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet po 45. roku życia? Każdego roku w Polsce prawie 4 tys. kobiet dowiaduje się, że ma tego raka – połowa z nich umiera. Nie pozwól, żeby dopadł i Ciebie – przyjdź na bezpłatną cytologię do szpitala na radomskim Józefowie.

2017-10-27Zmiany na parkingu przy szpitalu od 1. listopada

Już nie będzie opłat za postój na parkingu przed lecznicą u pracownika ochrony. Od 1. listopada parking będzie samoobsługowy. Pacjenci i odwiedzający będą wjeżdżać i wyjeżdżać na parking przez szlabany, a opłaty za postój będą opłacać w kasie automatycznej gotówką lub kartą PayPass. Pobyt do 15 min. na parkingu będzie za darmo! Będzie też monitoring.

2017-10-25Skorzystaj z mammografii za darmo

Zachęcamy panie 50+ do zbadania się w ramach programu profilaktycznego raka piersi. Badania mammograficzne można wykonać bezpłatnie w naszym szpitalu. Nie potrzebne jest skierowanie. Wystarczy zadzwonić i się umówić. O tym wszystkich w Radiu Plus mówiły nasze specjalistki.

2017-09-27Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. od niedzieli 1 października 2017 r., od godz. 8.00

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. informuje, że od dnia 1 października 2017 r. (niedziela) od godz. 8.00 rozpocznie funkcjonowanie Ambulatorium Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.

2017-08-01Odbiór indywidualnej dokumentacji medycznej pacjentów przeznaczonej do brakowania (zniszczenia)

Działając na podstawie art. 29 ust. 2 Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta z dnia 6 listopada 2008 roku (Dz. U. 2009 nr 52 poz. 417 z późn. zm.)

2017-07-04Populacyjny Program Wczesnego wykrywania Raka Piersi

Zapraszamy na badania mammograficzne w ramach „Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”.
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA

Programy profilaktyczne

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. realizowane są Profilaktyczne Programy Zdrowotne.

Galeria foto

Zobacz galerię spacery i wirtualne wycieczki po po terenie naszego szpitala i nie tylko. Panoramy wirtualne, panoramy 360

Kontakt

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o., ul. Aleksandrowicza 5, 26 - 617 Radom, Centrala tel. 48 361-30-00, fax 48 345-11-18
UE
<

NIP 7962963679, REGON 670209356
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIV Wydział Gospodarczy
KRS 0000490819 ;
Nr konta bankowego 85 1240 5703 1111 0000 4903 1548 Bank PKO S.A. Oddział Radom
Kapitał Zakładowy – 70 000 000 00 zł

Strona www.wss.com.pl używa plików cookies by w pełni poprawnie prezentować zawarte w niej treści oraz gromadzić statystyki ruchu. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce plików cookies.

created by ITDOT
drukuj