kontakt CENTRALA 48 361 30 00 wszystkie kontakty »
mapa serwisu
mapa strony
strona główna
strona główna
kontakt
kontakty
bip
STRONA GŁÓWNA »AKTUALNOŚCI » Szpital kupuje nowy sprzęt za prawie 7 mln 300 tys. zł »

Szpital kupuje nowy sprzęt za prawie 7 mln 300 tys. zł

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu otrzymał z budżetu Mazowsza prawie 7,3 mln zł na zakup specjalistycznego sprzętu. Do placówki trafi 40 nowoczesnych urządzeń m.in. na neonatologię, chirurgię, okulistykę, ginekologię, pulmonologię czy do pracowni elektrofizjologii i radiologii oraz neurologii.

Cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu wzbogaci się o nowoczesny sprzęt medyczny. To informacja ważna zwłaszcza dla oczekujących na badania i zabiegi pacjentów – podkreśliła członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Jak dodał członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski7,3 mln złotych są to dodatkowe środki dla Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, które zostały przyznane placówce już na początku tego roku. Zarząd Województwa Mazowieckiego czynnie wspiera finansowo radomski szpital, a dzięki tym środkom placówka wzbogaci się o nowy sprzęt specjalistyczny, który pozwoli na wykonywanie tych najcięższych zabiegów.

Dzięki decyzji zarządu województwa mazowieckiego placówka zakupi 40 nowych, wysoko wyspecjalizowanych urządzeń, które zastąpią stary, mocno wyeksploatowany sprzęt. Wśród nich są: cztery respiratory dla oddziału neurologicznego-pododdziału udarowego, jeden echokardiograf dla poradni kardiologicznej dla dzieci, a także trzy kardiomonitory dla oddziału chirurgii. Ponadto, pracownia elektrofizjologii i radiologii interwencyjnej zostanie doposażona w system mapowania elektroanatomicznego w technice 3D, aparat RTG z ramieniem C wraz z niezbędnym osprzętem oraz stół operacyjny przezierny RTG. Szpital kupi również RTG cyfrowe do zdjęć kostnych wraz z niezbędnym osprzętem, system KTG wraz z aparatami KTG, laser okulistyczny dla Poradni Okulistycznej, osiem aparatów do znieczulania wraz z niezbędnym osprzętem, aparat EKG oraz defibrylator do nocnej
i świątecznej opieki zdrowotnej, sprzęt na oddział neonatologiczny (2 inkubatory otwarte, cieplarkę, aparat USG do badań wcześniaków, kardiomonitor oraz trzy lampy do fototerapii). Szpital zakupi także cewkę do rezonansu magnetycznego służącego do badań głowy i wszystkich odcinków kręgosłupa, stół do cięć cesarskich, dwa kardiomonitory dla potrzeb oddziału kardiochirurgii oraz cztery respiratory dla oddziału pulmonologii.

Nowy sprzęt był szpitalowi bardzo potrzebny – mówi dr Tomasz Skura, prezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. – Dzięki niemu będziemy mogli wymienić dotychczasowe urządzenia, które służą nam i naszym pacjentom już ponad 10 lat. Nie dość, że są one już wysłużone, to na dodatek czas wsparcia oferowany przez ich producentów już się skończył. A to oznacza, że nie możemy już liczyć na wymianę części czy przeglądy techniczne. Zresztą technologie medyczne wciąż się rozwijają – my też musimy iść z duchem czasu i leczyć pacjentów, używając nowoczesnych urządzeń, a nie tych z przestarzałą technologią – wyjaśnia dr Skura.

Wśród tych niemałych zakupów znalazł się również kompleksowy sprzęt do wykonywania ablacji. Dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Mazowieckiego, szpital będzie miał swój własny całkowicie przezierny dla promieniowania RTG stół operacyjny, wysokiej klasy aparat RTG z ramieniem C oraz system mapowania elektroanatomicznego w technice 3D.

Ten sprzęt był niezbędny. Do tej pory korzystaliśmy ze sprzętu wypożyczonego, który uniemożliwiał wykonywanie najtrudniejszych zabiegów. Teraz będziemy mieć swój własny, lepszy i nowoczesny. Dzięki niemu będziemy wykonywać wszystkie zabiegi z elektrofizjologii, z czego bardzo się cieszymy – mówi kardiolog elektrofizjolog dr Dariusz Karbarz, pracujący na co dzień na oddziale kardiologii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. – Ablacja jest coraz częściej wykorzystywana do leczenia zaburzeń rytmu serca. Odchodzimy od farmakologii na poczet ablacji. Jest ona korzystniejsza dla pacjenta, ponieważ unikamy skutków ubocznych leków, które działają na całe serce. Poprzez zabieg ablacji działamy punktowo. Eliminujemy tylko chore miejsce odpowiedzialne za zaburzenie rytmu serca – dodaje dr Karbarz.

Dzięki nowoczesnym urządzeniom do ablacji w szpitalu na Józefowie będzie można również leczyć pacjentów z częstoskurczami nadkomorowymi, migotaniem przedsionków oraz groźnymi dla życia arytmiami komorowymi.

Liczba pacjentów z zaburzeniami rytmu serca wzrasta. Wpływ na to mają m.in. styl życia, starzejące się społeczeństwo, nerwowość czy przebyty zawał lub zaawansowane zmiany miażdżycowe. Co ważne, pacjent, który trafia do naszej poradni zaburzeń rytmu serca, jest diagnozowany i leczony zazwyczaj w ciągu tygodnia lub dwóch. Przyjmujemy go w trybie pilnym – mówi dr Karbarz.

Szpital otrzymał również ok. 180 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy wentylacji na centralnym bloku operacyjnym. Znajduje się tam dziewięć sal operacyjnych. Szybka i skuteczna wymiana powietrza umożliwia wykonywanie zabiegów.

Obecna wentylacja ma już ponad 15 lat. Jest przestarzała. Nie ma już do niej części zamiennych. Na rynku pojawiły się nowe urządzenia do wentylacji, w związku z tym musimy wymienić sprzęt na nowy – mówi Krzysztof Zając, wiceprezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego
w Radomiu. – Wentylacja jest niezbędna do utrzymywania odpowiedniej jakości powietrza w salach operacyjnych. Tam musi być odpowiednia czystość mikrobiologiczna, która zapewnia wykonywanie zabiegów w jak najlepszych warunkach – dodaje.

Wszystkie zakupione urządzenia trafią do szpitala na przełomie listopada i grudnia.

Ankietaskos aktualności
AKTUALNOŚCIskos aktualności

2018-05-25Informacja w sprawie Ochrony Danych Osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:  

2018-05-24Światowy Dzień bez Tytoniu 2018

W dniu 29 maja 2018 ( wtorek) w ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu zostanie uruchomiony Punkt Pomiarowy w godz. od 12.30-13.30 na Oddziale Pulmonologii i Onkologii Pulmonologicznej.

2018-05-24Wsparcie finansowe z Samorządu Województwa Mazowieckiego

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. otrzymał wsparcie finansowe z Samorządu Województwa Mazowieckiego na utworzenie Pracowni Leku Cytotoksycznego oraz na zakup angiografu fluoresceinowego dla potrzeb Poradni Okulistycznej    

2018-05-21Dzień Diagnosty Laboratoryjnego 28.05.2018-01.06.2018 w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. w Radomiu

Z okazji Dnia Diagnosty Laboratoryjnego, który przypada na dzień 27 maja, Zarząd Szpitala wraz z pracownikami Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej zapraszają w dniach od 28.05.2018 do 01.06.2018

2018-05-18Szpital bez Bólu - recertyfikacja na kolejne trzy lata

W dniu 16 maja 2018 r. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. brał udział w kolejnej, już trzeciej  recertyfikacji

2018-04-05 Projekt "Łączy Nas Pacjent"

Rzecznik Praw Pacjenta wraz z największymi organizacjami pozarządowymi w Polsce realizuje projekt pn "Łączy nas pacjent". Od marca 2018r. pod bezpłatnym numerem infolinii 800-190-590 

2018-03-09Mazowsze dla Syrii

Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zainicjowało akcję "Mazowsze dla Syrii".

2018-01-26Jesteś po 40-tce? Sprawdź swoje jelito grube. Uniknij raka. Zrób kolonoskopię w szpitalu na Józefowie za darmo!

Czy wiesz, że każdego dnia z powodu nowotworu jelita grubego umiera w Polsce aż 28 osób? Z danych Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że liczba zachorowań na nowotwory złośliwe jelita grubego w Polsce wynosi co roku 17 tysięcy. Polska odnotowuje najwyższą dynamikę liczby zachorowań na raka jelita grubego w całej Europie*. Ministerstwo Zdrowia chce z tym walczyć poprzez realizację darmowych badań kolonoskopowych w polskich szpitalach – wśród nich jest Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu.

2018-01-17Masz wyznaczony termin zabiegu? Staw się w Izbie Przyjęć Planowych!

Dla komfortu i oszczędności czasu naszych pacjentów została utworzona Izba Przyjęć Planowych. Już nie trzeba stać w długich kolejkach do izby przyjęć na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym razem z nagłymi przypadkami. Teraz pacjenci z wyznaczonymi terminami zabiegów przychodzą do szpitala właśnie w tych terminach i przez Izbę Przyjęć Planowych trafiają na dany oddział.

2018-01-12Rodzisz w naszym szpitalu? Możemy pobrać Twoją krew pępowinową!

Ale nie tylko – położne i lekarze pracujący w naszej lecznicy mogą pobrać również fragment sznura pępowinowego czy fragment łożyska. Są do tych zadań specjalnie przeszkoleni. Placówka ma podpisane umowy z kilkoma bankami komórek macierzystych. Sprawdź, z jakimi, jak wygląda procedura i jakie korzyści może przynieść pobranie i przechowywanie takiego materiału biologicznego.

2017-12-13Świadoma zgoda pacjenta a obowiązki informacyjne lekarza

W kontaktach między lekarzem a pacjentem ważna jest świadoma zgoda pacjenta na leczenie. Lekarz ma obowiązek poinformować go, jaki jest jego stan zdrowia, jaka forma leczenia będzie dla niego najlepsza i jakie może przynieść ewentualne skutki. Jak prawnie to powinno wyglądać? Pacjencie, lekarzu - ten artykuł jest dla ciebie.

2017-12-08Prawa pacjenta a obowiązki informacyjne lekarza - szkolenie

W środę 13. grudnia o godz. 12.00 w auli Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu odbędzie się szkolenie na temat ,,Świadoma zgoda pacjenta, a obowiązki informacyjne lekarza w świetle aktualnych przepisów prawa. Prawa pacjenta, a obowiązki podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych. Cywilnoprawne konsekwencje naruszenia praw pacjenta w postaci roszczeń medycznych”. Szkolenie jest przeznaczone dla personelu szpitala na Józefowie.

2017-11-24Kobieto! Sprawdź swoją cytologię!

Czy wiesz, że rak szyjki macicy jest drugim, po raku piersi, najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet po 45. roku życia? Każdego roku w Polsce prawie 4 tys. kobiet dowiaduje się, że ma tego raka – połowa z nich umiera. Nie pozwól, żeby dopadł i Ciebie – przyjdź na bezpłatną cytologię do szpitala na radomskim Józefowie.

2017-10-30Od dziś startujemy z bezpłatnymi badaniami fiberoskopem!

Badania będą wykonywane w ramach programu profilaktycznego wczesnego wykrywania raka głowy i szyi "Zapobiegaj i działaj z głową", który Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu przy współudziale NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim będzie realizował przez 3 lata. W tym czasie przebadamy 6 tysięcy pacjentów - za darmo!

2017-10-27Zmiany na parkingu przy szpitalu od 1. listopada

Już nie będzie opłat za postój na parkingu przed lecznicą u pracownika ochrony. Od 1. listopada parking będzie samoobsługowy. Pacjenci i odwiedzający będą wjeżdżać i wyjeżdżać na parking przez szlabany, a opłaty za postój będą opłacać w kasie automatycznej gotówką lub kartą PayPass. Pobyt do 15 min. na parkingu będzie za darmo! Będzie też monitoring.

2017-10-26Rozpoczynamy program profilaktyczny raka głowy i szyi

Masz przewlekłą chrypkę? Notorycznie boli cię głowa? Jesteś nałogowym palaczem? Nadużywasz alkoholu? Ten program jest właśnie dla ciebie. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu wraz z NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczyna realizację programu profilaktycznego raka głowy i szyi. Skorzystaj z bezpłatnego badania fiberoskopem. Nie musisz mieć skierowania. Przyjdź i nie daj się zaskoczyć rakowi. Zaczynamy już w poniedziałek 30. października.

2017-10-25Skorzystaj z mammografii za darmo

Zachęcamy panie 50+ do zbadania się w ramach programu profilaktycznego raka piersi. Badania mammograficzne można wykonać bezpłatnie w naszym szpitalu. Nie potrzebne jest skierowanie. Wystarczy zadzwonić i się umówić. O tym wszystkich w Radiu Plus mówiły nasze specjalistki.

2017-09-27Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. od niedzieli 1 października 2017 r., od godz. 8.00

Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. informuje, że od dnia 1 października 2017 r. (niedziela) od godz. 8.00 rozpocznie funkcjonowanie Ambulatorium Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.

2017-08-01Odbiór indywidualnej dokumentacji medycznej pacjentów przeznaczonej do brakowania (zniszczenia)

Działając na podstawie art. 29 ust. 2 Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta z dnia 6 listopada 2008 roku (Dz. U. 2009 nr 52 poz. 417 z późn. zm.)

2017-07-04Populacyjny Program Wczesnego wykrywania Raka Piersi

Zapraszamy na badania mammograficzne w ramach „Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”.
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA

Programy profilaktyczne

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. realizowane są Profilaktyczne Programy Zdrowotne.

Galeria foto

Zobacz galerię spacery i wirtualne wycieczki po po terenie naszego szpitala i nie tylko. Panoramy wirtualne, panoramy 360

Kontakt

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o., ul. Aleksandrowicza 5, 26 - 617 Radom, Centrala tel. 48 361-30-00, fax 48 345-11-18
UE
<

NIP 7962963679, REGON 670209356
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIV Wydział Gospodarczy
KRS 0000490819 ;
Nr konta bankowego 85 1240 5703 1111 0000 4903 1548 Bank PKO S.A. Oddział Radom
Kapitał Zakładowy – 70 000 000 00 zł

Strona www.wss.com.pl używa plików cookies by w pełni poprawnie prezentować zawarte w niej treści oraz gromadzić statystyki ruchu. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce plików cookies.

created by ITDOT
drukuj