mammografia2W związku z tym, że październik jest miesiącem walki z rakiem piersi, personel Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej naszego szpitala zaprasza na DARMOWE badania mammograficzne w sobotę 19 października. Dla uczestniczek akcji przewidziany słodki poczęstunek, nauka samobadania piersi i możliwość rozmowy ze specjalistami. 
 
 
Akcja skierowana jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat, otrzymały w ramach programu profilaktyki raka piersi pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po 12. miesiącach z powodu obciążenia następującymi czynnikami ryzyka:
  • rak piersi wśród członków rodziny (matka, siostra, córka),
  • mutacja w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2;
  • nie miały wcześniej stwierdzonej zmiany nowotworowej piersi o charakterze złośliwym.

Ale nie tylko - do wzięcia udziału w akcji zapraszamy wszystkie panie bez względu na wiek, ponieważ będą mogły nauczyć się prawidłowego samobadania piersi na fantomie, dowiedzieć się więcej o łagodnych i niepokojącychmammografia1 zmianach w piersiach, o możliwościach ich kontroli i leczenia. Dla uczestniczek akcji przewidujemy kawę/herbatę, słodkie co nieco i broszkę w kształcie różowej wstążki.

Dlatego na akcję zabierzcie ze sobą siostrę, przyjaciółkę, koleżankę, ciotkę, sąsiadkę i przyjdźcie zbadać swój biust. 

Zadzwońcie pod nr tel. 48 361 48 18 i zapiszcie się na sobotnią bezpłatną mammografię! Dzwonić można od poniedziałku do piątku (14-18. października) włącznie od g. 8 do g. 17.

Sobotnia akcja odbędzie się w godzinach od 9 do 14. Badania będą wykonywane w pokoju nr 9 na I pietrze w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Interwencyjnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

 

Badania będą wykonywane w ramach populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi.