20191125 105213Kudłaty czy gładki, brązowy czy biały, duży czy mały, z długimi uszami czy z czerwoną kokardką - każdy z nas ma lub miał swojego ukochanego pluszowego misia, który koił nerwy, pomagał zasnąć, był świetnym kompanem wszelakich podróży. Dziś dzień pluszowych misiów - z tej okazji mali pacjenci oddziału pediatrycznego zostali obdarowani pięknymi maskotkami, które od razu wywołały uśmiechy na ich twarzach. Taka jest pluszowych misiów! Zobaczcie na profilu facebook'owym szpitala.

 

Pluszaki trafiły do małych pacjentów naszego szpitala za sprawą zbiórki, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce, za co bardzo dziękujemy. Jak się okazało, taka maskotka może dać wiele radości i sprawić, że choć na chwilę zapomni się o chorobie, bólu, płaczu i pobycie w szpitalu, który w przypadku dzieci jest szczególnie trudny.

 

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest od niedawna, bo od 2002 roku, kiedy to przypadła setna rocznica powstania pierwszej maskotki. 25 listopada też nie jest datą przypadkową - właśnie tego dnia stworzono pierwszego pluszowego misia.