Zielony Mikołaj stronaStos pluszaków, kilogramy słodkości, kilkadziesiąt szalików RKS Radomiak, gryzaki dla niemowlaków i ogromny królik-przytulanka – takie prezenty trafiły do małych pacjentów z pediatrii i chirurgii dziecięcej. Święty Mikołaj nie zapomniał o dzieciach przebywających w naszym szpitalu – wysłał do nich Zielonego Mikołaja!

  

 

Już po raz 10. kibice RKS Radomiak przyszli z prezentami do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, by w mikołajki obdarować małych pacjentów na oddziałach pediatrycznym i chirurgii dziecięcej. Fotorelacja z wydarzenia na FB SZPITALA.

 

- Tegoroczna akcja przerosła nasze oczekiwania. W ciągu miesiąca udało nam się zebrać tyle pieniędzy i tyle Zielony Mikołaj 1 stronazabawek i słodyczy, że jesteśmy w stanie obdarować chyba wszystkich – śmieje się Kamil Molga, współorganizator Zielonego Mikołaja. - Bycie wysłannikiem Świętego Mikołaja i sprawiać, że dzieci się uśmiechają, cieszą się jest super. Polecamy każdemu. To ogromna satysfakcja. Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w naszą zbiórkę, że nam zaufały i razem z nami pomogły dzieciom przetrwać ten trudny czas leczenia w szpitalu w czasie Mikołajek – powiedział.

 

Na kibiców RKS Radomiak zawsze można liczyć. - Jak co roku kibice „Radomiaka” są niezawodni. Nie ukrywam, że każdego roku na nich liczymy. Zawsze przychodzą do nas z górą prezentów. I bardzo się z tego cieszymy. W taki Zielony Mikołaj 2 stronadzień jak dziś obie strony wygrywają – i kibicie „Radomiaka” i nasi mali pacjenci. Dzieci nie dość, że lubią zabawki, to na dodatek cieszą się na kontakt z tak charakterystyczną grupą, jak miłośnicy piłki nożnej, szczególnie chłopcy, którzy niejednokrotnie stają się częścią tej kibicowskiej rodziny. Takie spotkania mają pozytywny wpływ na zdrowienie naszych pacjentów. Dzieci, które mają dobry nastrój, szybciej wracają do zdrowia. Zresztą my staramy się, by nasi mali pacjenci w tym trudnym dla nich czasie były objęte opieką nie tylko medyczną, ale również psychologiczną i takie akcje, jak ta dziś bardzo nam w tym pomagają – powiedział dr Paweł Strus, kierownik oddziału pediatrii mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

 

Szpital na radomskim Józefowie to nie jedyne miejsce, które odwiedził Zielony Mikołaj. Kibice obdarowali również podopiecznych Słonecznego Domu oraz odwiedzili kilka ubogich rodzin z terenu Radomia.

 

Zielony Mikołaju! Dziękujemy za dzisiejszą akcję i zapraszamy za rok!!!