motomikołajLaptop dla chirurgii dziecięcej, 10 krzeseł dla pediatrii i moc gier planszowych, pluszaków i słodyczy - takie prezenty trafiły na oddziały dziecięce Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Mali pacjenci byli zachwyceni.

 

Radomscy motocykliści z klubu Adrrenalina MC zorganizowali zbiórkę m.in. na rzecz oddziałów dziecięcych szpitala na radomskim Józefowie. Rozłożyli swoje puszki w 35 miejscach w Radomiu. Okazało się, że mieszkańcy byli na tyle hojni, że udało się kupić tyle prezentów, że trzeba je było transportować w wielkich kartonach.

 

Mali pacjenci z pediatrii i chirurgii dziecięcej zostały obdarowane grami planszowymi, zabawkami, akcesoriami do telefonów komórkowych, piłkami i słodyczami. Radości było co nie miara (FOTORELACJA Z WYDARZENIA DO OBEJRZENIA NA PROFILU FACEBOOK'OWYM SZPITALA). Ale to nie wszystko - na świetlicę oddziału pediatrii trafiło 10 kolorowych krzeseł, a na świetlicę oddziału chirurgii dziecięcej laptop.

 

- Nasze zakupy dla oddziałów ustalaliśmy wcześniej z personelem szpitala. Zapytaliśmy zwyczajnie, co jest potrzebne. Dzięki hojności naszych darczyńców mogliśmy kupić m.in. laptop i krzesła. Za resztę pieniędzy kupiliśmy zabawki i słodycze dla dzieci, ale także zostawiliśmy kolorowanki, kredki na szpitalnych świetlicach. Chcielibyśmy, żeby żadne dziecko nie przebywało w szpitalu, ale dobrze wiemy, że tak się nie da, dlatego chcemy im ten czas w szpitalu umilić. Jesteśmy zadowoleni z tegorocznej zbiórki. Mam nadzieję, że uda nam się to powtórzyć za rok - mówi Jakub Pogodziński z grupy Adrrenalina MC Poland.

 

Laptop, który trafił na świetlicę chirurgii dziecięcej bardzo się przyda. Jest tam już rzutnik - będzie można połączyć oba urządzenia i wykorzystywać je do nauki poprzez zabawę. - Jestem mile zaskoczony tą akcją. Cieszę się, że motocyklisto udało się ją tak szybko i sprawnie zorganizować. Laptop będzie służyć dzieciom. W ich imieniu bardzo za niego dziękuję. Będziemy wyświetlać dzieciom tylko mądre rzeczy, być może będzie to coś związanego z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

 

Członkowie grupy Adrrenalina MC Poland odwiedzili również Dom Usamodzielnienia, Słoneczny Dom oraz Schronisko dla Bezdomnych Kobiet.