MG 5026Publikujemy treść sprostowania, jakie zostało wysłane do redakcji Faktów TVN w odniesieniu do informacji zawartych w reportażu o Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu:W odniesieniu do informacji na temat Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, jakie pojawiły się we wczorajszym wydaniu Faktów (tj. 10. 04. 2020), prosimy o sprostowanie informacji dotyczących rzekomego mieszania pacjentów z dodatnimi wynikami testów na koronawirusa z pacjentami z wynikami ujemnymi - to nieprawda. Pacjenci "dodatni" są odseparowani od pacjentów "ujemnych" w wyznaczonych do tego miejscach. Szpital był do tego zmuszony, ponieważ szpitale zakaźne wyznaczone do hospitalizowania takich pacjentów przez wojewodę mazowieckiego, nie przyjmują ich.

Sprostowania wymaga również kwestia testów na obecność koronawirusa wśród personelu szpitala i wśród pacjentów. Nieprawdą jest, że osoby przebywające w szpitali nie mają wykonywanych badań. Od momentu epidemii do wczoraj, tj. 10. 04. 2020, łącznie pobrano 1834 materiałów do testów na obecność koronawirusa wśród naszego personelu (1540) i pacjentów (294). Ponadto mamy ustalone harmonogramy pobrań personelu szpitala - co 7 dni każdy ma mieć wykonany test na obecność koronawirusa. Lekarz, który wypowiadał się dla Państwa, został rozpoznany przez kierownika oddziału, w którym ów lekarz pracuje. Miał wykonywany test na koronawirusa 29. marca br. Wynik jest ujemny. Jednocześnie chcę nadmienić, że kierownik tego oddziału nie utożsamia się z relacją tegoż lekarza.

Poniżej znajduje się link do reportażu, którego dotyczy sprawa:

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/koronawirus-w-radomiu-kryzys-w-mazowieckim-szpitalu-specjalistycznym,1012288.html

Proszę o Państwa natychmiastową reakcję.