tataW ramach Dnia Ojca Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu zaprasza mężczyzn 40+ na bezpłatne badanie poziomu PSA. Akcja odbędzie się 23. czerwca. 

 

 

Badanie poziomu PSA to jedno z rutynowych badań zalecane mężczyznom. Pozwala na wykrycie bezobjawowego raka prostaty (stercza). Badanie można wykonać niezależnie od pory dnia, ale co najmniej 2 godziny po posiłku. Materiałem do analizy poziomu PSA jest krew.

 

Kto powinien mu się poddać? - to zależy od wieku mężczyzny i predyspozycji genetycznych. Panowie 50+ powinni sprawdzać swój poziom PSA raz na rok. Badanie to powinni wykonać również mężczyźni 45+, jeżeli ich ojciec lub brat zachorowali na raka stercza, mężczyźni 40+ jeśli wielu ich krewnych cierpiało na raka stercza, a panowie, którzy często oddają mocz, odczuwają ból krocza lub podbrzusza powinni sprawdzić swój poziom PSA niezależnie od wieku.

 

We wtorek 23. czerwca przypada Dzień Ojca. To świetna okazja, by namówić swojego tatę na bezpłatne badanie PSA w ramach akcji organizowanej przez nasze laboratorium. Zapraszamy w godzinach od 8 do 20. Akcja potrwa do wyczerpania limitu badań.